100% Whey Protein Complex 700 gr

QUICK OVERVIEW

Високо квалитетен протеински микс од сурутка изолат и концентрат во прав за изградба на чиста мускулна маса.

1,250 ден

Избриши
Ознаки:

Опис

Тестиран производ: ПРОТЕИН ОД СУРУТКА КОМПЛЕКС 100% – високо концентриран протеин во прав, храна наменета за да ги задоволи трошоците од интензивниот мускулен напор, особено кај спортистите, со засладувачи. Хранлива материја која ја збогатува исхраната со протеин составен од ефективен микс од протеини од сурутка. Високата биолошка вредност на протеинот од сурутка го направи познат како најзначајниот извор на протеини за исхрана, особено за бодибилдери и спортисти.

Употреба: формулата се препорачува за луѓе со зголемена потреба од енергија и протеин, за луѓе кои што вежбаат и спортисти кои сакаат брз развој на мускулна маса и сила.

Additional information

Вкус

Cookies Cream, Orange Passionfruit, Lemon Cheesecake