Amino Professional 500 tab German Forge

QUICK OVERVIEW

70% протеини !!! 31% BCAA + глутамин !!! Мала количина на јаглехидрати и масти !!! Идеална за користење во фаза на дефиниција !!

700 ден

Ознаки: ,

Опис

german forge

Мешавина од протеини и амино-киселини (ПЧЕНИЧЕН протеин (ГЛУТЕН), изолат протеин од СОЈА, хидролизат протеин од сурутка (МЛЕКО)(ЛАКТОЗА), хидролизат на пченичен протеин), дикалциум фосфат, агенс против стврднување (магнезиум стеарат, силициум диоксид).

 

Нутритивна вредност на производот

Состав 100g дневна доза (15 таблети)
енергетска вредност 1368 kJ / 322 kcal 197 kJ / 46,4 kcal
масти 2,5 g 0,4 g
од кои заситени 1,6 g 0,2 g
јагленохидрати 4,1 g 0,6 g
од кои шеќер 1,1 g 0,2 g
протеини 69,6 g 10,0 g
сол 0,8 g 0,1 g
Минерали
калциум 2996 mg 417 mg (45%)
фосфор 2365 mg 341 mg (45%)
АМИНОКИСЕЛИНИ
izoleucin 4060 mg
leucin 7610 mg
lizin 3800 mg
valin 3970 mg
fenilalanin 5090 mg
treonin 3390 mg
metionin 1590 mg
triptofan 1160 mg
glutamin 28240 mg
asparagin 6410 mg
arginin 4450 mg
prolin 9380 mg
serin 4910 mg
alanin 3990 mg
glicin 4000 mg
tirozin 3580 mg
histidin 2380 mg
cistein 2110 mg
NRV% – Препорачен дневен внес за особа (8400kJ / 2000kcal).

Како додаток во исхрана земете 5 таблети три пати дневно помеѓу оброци со 200 мл вода. Во деновите кога вежбате, земете уште 5 таблети веднаш после вежбање.

Не е препорачливо за деца и помлади особи. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разнолика и балансирана исхрана. Препорачана е разнолика и балансирана исхрана како и здрав начин на живот. Да се чува подалеку од дофат на деца.