AMIX CarniLine ® ProActive 480 ml.

QUICK OVERVIEW

CarniLine ™ Pro Active е специјална комбинација од високо квалитетен Л-карнитин и екстракт од зелен чај. Тој не содржи аспартам, шеќер и вештачки бои и е засладен со сукралоза.

1,050 ден

Нема на залиха

Опис

CarniLine ™ Pro Active е специјална комбинација од високо квалитетен Л-карнитин и екстракт од зелен чај. Тој не содржи аспартам, шеќер и вештачки бои и е засладен со сукралоза.

Л-карнитинот е неопходен елемент во искористувањето на депоата на масти како енергија и транспорт на мастите во митохондријата.

Екстракт од зелен чај – Истражувањата покажуваат дека екстрактот од зелен чај може безбедно да ја зголеми термогенезата и да овозможи зголемено согорување на мастите без покачување на пулсот.

Придобивки:

•Помага во достигнување на максимум од тренингот

•Помага во одржување на здрави нивоа на холестерол

•Активно помага во топењето на мастите

•Го зголемува губењето на мастите

•Го одржува здравјето на кардиоваскуларниот систем

•Стимулира подобар опоравок

Начин на употреба: Земете 25мл. (2 супени лажици) приближно 20-30 минути пред физичка активност.