Sale!

BLADE ISO RICE (1000 G)

0 Review(s)
на залиха

Дополнителни информации

Најдобриот и највкусен Vegan Протеин на пазарот

77% протеин од кафен ориз
13% протеин концентрат од грашок
2000mg BCAA во сервирање
Лесен за мешање
Прекрасен вкус

1,490 ден 1,250 ден

Best Seller position

No. 39 in show Top 100

No. 13 in Протеини

No. 4 in Промоции

Бренд:

Опис

Протеинот од грашок и кафен ориз обезбедува поволен извор на протеин за вегетеријанци и оние кои следат слични диети. Протеинот од кафен ориз има свои предности како многу ниската содржина на масти и калории, затоа е највеќе препорачуван како алтернатива на протеинот од млеко. Овие протеини се од голема важност и одличен додаток на вегетеријанската или веганска диета, затоа што придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса.

77% протеин од кафен ориз
13% протеин концентрат од грашок
2000mg BCAA во сервирање
Лесен за мешање
Прекрасен вкус