Power Protein-Bar – 35g

QUICK OVERVIEW

The Power Protein Bar Sports Bar (35 g) од Body Attack е неверојатно лесен и екстремно вкусен. The Power Protein Bar содржи 9 грама протеин од млеко, 16 гр јаглехидрати и околу 5 гр масти. Овој протеински бар исто така содржи Витамински комплекс и Л-Карнитин.

60 ден

Избриши

Опис

The Power Protein Bar Sports Bar (35 g) од Body Attack е неверојатно лесен и екстремно вкусен. The Power Protein Bar содржи 9 грама протеин од млеко, 16 гр јаглехидрати и околу 5 гр масти. Овој протеински бар исто така содржи Витамински комплекс и Л-Карнитин.

The Body Attack Power Protein Bar е перфектна ужина за пред тренинг, на работа или кога и да имате потреба од благо и енергија. Содржи 145 калории, кои телото ќе ги искористи како инстантна енергија при ментален или физички напор.

The Body Attack Power Protein Bar е спортски бар од брзо искористливи јаглехидрати и веј протеини од висока биолошка вредност.

 

Additional information

Вкус:

Марципан, Ванила-Страчатела, Јагоди-Јогурт