THERMO SPEED HARDCORE 30 MEGA CAPS

QUICK OVERVIEW

ДОСЕГА НЕ БИЛ НАПРАВЕН ВАКОВ СОСТАВ!!! НАЈНАПРЕДЕН СОСТАВ НА СОСТОЈКИ КОИ ПРИДОНЕСУВААТ ВО НАМАЛУВАЊЕ НА ТЕЛЕСНАТА ТЕЖИНА ПРЕКУ ЗАБРЗУВАЊЕ НА МЕТАБОЛИЗМОТ И ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПОТРОШУВАЧКАТА ЕНЕРГИЈА КОЈА Е СКЛАДИРАНА ВО МАСНОТО ТКИВО.

390 ден

Ознаки:

Опис

156277

THERMOSPEED HADRCORE – ПРОГРЕСИВНА ТЕРМОГЕНЕТИЧКА ФОРМУЛА

Еден од најефикасните производи кои ќе ви помогнат во намалување на тежината, сега и во ХАРДКОР пакување, со цел да побрзо да ви помогне да стигнете до посакуваната фигура. Ултра модерни композиции кои придонесуваат за одржување на саканата промена на енергија во телото, со што се олеснува контролата на телесната тежина.

Термо Speed® Хардкор активира два главни механизми одговорни за ефикасно ослободување на енергија која е складирана во масното – зголемување на метаболичката стапка и зголемување на базалните метаболички енергија.

ДОСЕГА НЕ БИЛ НАПРАВЕН ВАКОВ СОСТАВ!!!

Композициски Термо Speed® Хардкор беше вклучен во 2 мешавини – енергија со дифузирање на мастите и метаболички енергетски систем.

Стандардизирани билни екстракти кои се фокусираат на синергија на акција на секоја активна супстанца во насока на забрзување на процесот на липолизата и намалување на стапката на синтезата на маснотии во телото.

Екстракти од Гарцинија Камоџа (Garcinia Cambogia)– стандардизиран до 60% хидросицитрична киселина (HCA)

HCA најпосакувана карактеристика гледана од аспект за намалување на масти, е да делува како инхибитор за ензимот ATP-цитрат лиаза, а со тоа константно да синтезира инхибиција на маснотии. Покрај тоа, ова соединение се должи на намалување на нивото на шеќер во крвта, како и намалување на нивото на инсулин.

Екстракт од горчлив портокал стандардизиран до 6% синеферин

Тие служат важни функции во масното ткиво (зголемување на липолизата стимулација на бел масно ткиво, како и надрегулирана). Стимулират намалување на апетитот, забрзување на стапката на метаболизмот, зголемување на потрошувачката на енергија која е складирана во масното ткиво.

Екстракт од индиска коприва (Coleus forskohlii) стандардизиран до 10% форсколин

Главната цел на форсколинот е активирање на енсимот аденилат циклаза да го зголеми нивото на сАМР – цикличен аденозин монофосфат). Човечки студии покажале дека дебелите луѓе имаат намалена активност на овој ензим.

Овој екстракт има функција во стимулирање на ослободување на тироидните хормони, кои имаат големо влијание врз стапката на базалниот метаболизам и согорувањето на мастите ткива.

Екстракт од црвен бибер (Cayenne pepper) стандардизиран до 8% капсаицин

Ова ја зголемува топлина која ја произведува телото, и ја намалува стапката на синтеза на масти во масните клетки (адипоцити) – го забавува на нивниот раст.

Екстракт од црн пипер (Black Pepper) стандардизиран до 95% пиперин

Ова се високо концентрирани активни состојки кои ја зголемуваат термогенезата и оксидацијата и ја зголемува стапката на метаболизмот. Во исто време, студиите покажуваат дека пипетинот може да го зголеми нивото на серотонин и бета-ендорфин во мозокот.

Екстракт од семе на зелено кафе (green seed caffee) стандардизиран до 50% хлорогенична киселина (CGA)

Тоа ја намалува амплитудата на флуктуации на нивото на гликоза во крвта преку инхибиција на неговата апсорпција од цревата. Исто така, ја спречува акумулација на липиди со намалување на неговата апсорпција во цревата и намалување на ефикасноста на метаболизмот во црниот дроб.

Кофеинот во чиста, безводна кристалната форма

Тоа е многу побрзо да се вари, брзо го стимулира централниот нервен систем и брзо ја зголемување на стапката на метаболизмот.

Екстракт од Ѓумбир (GINGER) стандардизиран до 5% џинџерол

Истражувањата покажуваат дека активните состојки содржани во екстрактот, може да се зголеми стапката на метаболички за 20%, ова е веројатно поради зголеменото искористување на кислородот во мускулните клетки на организмот, со што се зголемува употребата на слободните масни киселини како извор на енергија. Покрај тоа, потрошувачката на ѓумбир придонесува и зголемување на ситост по оброкот, придонесувајќи за намалување на износот на храна.

Л-тирозин

Делува како активатор на адреналин и норадреналин, да се подигне потрошувачката на калории. Во исто време, може да има значително влијание врз намалување на внесувањето храна, а со тоа и на износот на калории внесени во текот на денот.

Екстракт од гуарана (Guarana) стандардизиран до 50% кофеин

Ова Алкалоид дејствува како стимулант со блокирање на распаѓањето на цикличниот AMP во ќелија, која може да го продолжи дејството на катехоламини, како што се адреналин. Со што ја забрзува стапката на метаболизмот со зголемување на термогенеза и трошење на калории.

Обезбедува подолга психо-физичка стимулација.

Највисок квалитет на производите направени по ФАРМАЦЕВТСКИ СТАНДАРДИ.

Производ дизајниран за луѓе кои сакаат ефикасно да ги намалат телесните масти.

Состав: екстракт од (Garcinia cambogia), агенс против стврднување – микрокристална целулоза, Л-тирозин, екстракт од горчлив портокал, екстракт од ѓумбир, екстракт од гуарана, кофеин, екстракт од семето на екстракт од зелен кафе, екстракт од индиска коприва, екстракт од чили пиперка, анти-стврднување агент – магнезиум стеарат; 0,7% никотинска киселина – ниацин, екстракт од црн бибер, капсулата (желатин – обвивка компонента, боја: E171)

 Земете 1 капсула на ден пред појадок, ручек или пред тренинг.

Производ наменет за физички активни луѓе и спортисти кои се залагаат кон намалување на телесна маса.

Да се чува на суво место на собна температура, и подалеку од дофат на мали деца.

Предупредување: Не се препорачува за деца , бремени жени или доилки (содржина на кофеин: 100мг)

НАПОМЕНА: Производот не треба да се конзумира од страна на пациенти со срцеви проблеми, висок крвен притисок и тие кои се преосетливи на некоја од состојките на препаратот.

Бидете сигурни дека не сте алергични на некоја од состојките. Во случај на сомнение, консултирајте се со вашиот доктор, нутриционист или тренер.