Sale!

Whey Protein Whey Phase 454gr

0 Review(s)
на залиха

Дополнителни информации

Набилдајте мускулна маса со клинички тестиран состав.Whey Phase e подобар од стандарден Whey. Брза апсорбција во телесната маса, со прекрасен вкус.

650 ден980 ден

Избриши

Best Seller position

No. 2 in show Top 100

No. 2 in Протеини

No. 1 in Промоции

Ознаки: . Бренд:

Опис

 

whey phase

ЗОШТО ОВОЈ ПРОИЗВОД Е ПОСЕБЕН ???

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НЕГОВИОТ СОСТАВ И СЕ ЌЕ ВИ БИДЕ ЈАСНО:

Состав:

Фаза 1: МРААМ™ (Multi-Phase™ Аминокиселински матрикс) †

Микро-филтрирачка технологија: (концентрат од протеин од сурутка (80% родот), изолат од протеин од сурутка (90% родот), WPI97 Хидролизирана сурутка (97% родот), креатин монохидрат, ВСАА (Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин), Л-глутамин.

ФАЗА 2: Про-енергетски карбо матрикс™

Малтодекстрин, гума од гиар, ксантан, целулоза, лактоза

ФАЗА 3: функционален матрикс на посни липиди™

Сончогледово масло, CLA (конјугирана линолова киселина),  масло од ленено семе во прав

whey phase table

 

4dnwheyphase10lbs sostav

Како додаток во исхрана производот се користи на следниов начин: Измешајте 1-2 лажици WHEY PHASE™ (зависно од вашите потреби за протеин) во 125-175 мл вода. За поголема густина и вкус ме да го измешате во млеко. Зголемете ја или намалете ја количината на течност според вашите желби за густина и вкус. Консумирајте еднаш или два пати дневно зависно од вашите лични потреби за протеин. WHEY PHASE™ е идеален да се консумира веднаш по вежбањето, наутро после будењето или во било кое време кога ќе сакате да го зголемите нивото на внесување на квалитетен протеин.

Консумирајте го веднаш по подготовката. Може да дојде до зголемување на тежината. Производот е наменет за возрасни како додаток во исхраната. Чувајте го надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Напомена:Производот е наменет за употреба при интезивен мускулен напор,посебно за спортисти, кои се стремат кон развивање на мускулната маса и имаат потреба од поголема енергија.

Алергенски предупредувања:

Содржи траги на млеко. Направено во фабрика каде што се обработуваат и јајца, соја, кикирики, ореви, риба, ракови и пченични производи. ЧУВАЈТЕ ГО ПОДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Чувајте го на 15-30 С. Чувајте го подалеку од топлина, светлина и влага. Не го купувајте ако е отворено. Консултирајте се со вашиот лекар пред консумирање на овој или било кој друг додаток за исхрана.

Additional information

Опција

454гр, ПРОМОЦИЈА 2 пак.