• IsoPrime CFM 1kg

  Придобивки:
  – протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  – протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  – исклучително висока содржина на протеин (90%)
  – многу низок процент на лактоза
  – одлична растворливост
  – без аспартам
  – засладено со sucralose Splenda®

  IsoPrime CFM 1kg

  2,250 ден
 • Nuttamix®

  Mr. Popper´s Nuttamix® e одличен крем од лешник без палмово масло збогатен со млечен протеин и има перфектни својства како ниска содржина на шеќер, висока содржина на влакна и одличен извор на протеин.

  Nuttamix®

  410 ден
 • Shake 4 Fit&Slim 1kg pwd.

  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.

 • Shake 4 Fit&Slim 500gr pwd.

  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без ралика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.

 • SyneMax® 90cps.

  SyneMax® е бленд од 6 моќни состојки кои активно помагаат во поддршка на метаболизмот на масти.

  SyneMax® содржи екстракт од гуарана, екстракт од кора од бела врба, екстракт од зелен чај, екстракт од цитрус нарингин, екстракт од корен од ѓумбир, и екстракт од горчлив портокал.

  SyneMax® 90cps.

  1,190 ден
 • Amix Carnilean 480ml lqd.

  CarniLean™ e спортски суплемент со максимална ефективност кој придонесува за губење на телесните масти во најкраток можен рок. Моќна комбинација од состојќи со стимулирачки, диуретски, енергетски и термогеничен ефект.

 • Amix Osteo Glucosamine 1000mg 90 cps.

  Glucosamine Sulphate е амино сахарид инволвиран во формирање и поправка на ‘рскавиците и меките ткива чие оштетување е поврзано со болки во зглобовите, особено кај оние со остеоартритис и спортисти со зголемено оштетување на зглобовите.

  Amix Osteo Glucosamine придонесува за:

  • Здрави зглобови
  • Стимулација за раст на нова ‘рскавица
  • Ги подмачкува зглобовите
  • 100% чист глукосамин сулфат
  • 1000 мг во капсула
  • Доволна е само една капсула на ден!
 • Amix CLA 1200 + Green tea cps.

  Amix™ CLA 1200 е продукт кој во исто време цели кон губење на акумулираните масти и задржување на мускулите. CLA 1200 не содржи стимуланси, и е дизајниран за безбедно губење на телесните масти.

 • Amix TribuLyn™ 90% 90cps.

  TribuLyn™ 90% cps. е спортски суплемент со највисок биолошки квалитет на пазарот. Помага во зголемување на нивото на тестостерон со зголемена синтетизација на азот, која носи до зголемена мускулна маса и сила.  Исто така,може да доведе и до побрз опоравок, со што овозможува да се зголеми интензитетот на тренингот.

  770 ден1,100 ден

  Amix TribuLyn™ 90% 90cps.

  770 ден1,100 ден
 • AMIX ™ SHAKER EXCELLENT 700ML

  Стилски шејкер со практичен гумен елемент за полесен зафат. 

 • Amix Magnesium Liquid+

  Течен магнезиум лесен за користење збогатен со витамин Ц, Б6 и потасиум.

  Лесно апсорблива формула на течен магнезиум која се базира на магнезиум бисглицинат и цитрат. Продукт кој е дизајниран за физички активни лица, без шекер и аспартам.

 • Anabolic Monster Whey® 2kg+6x33gr+Amix Monster Shaker

  Anabolic Monster Whey® е премуим протеинска формула типично со супериорен вкус, перфектна растворливост и лесно промешување. Содржи 80% чист протеин создаден од “Triple Whey Matrix” ( веј концентрат, микрофилтриран веј изолат и веј хидролизат), мицелар казеин и аминокиеслини од говедски протеин изолат кои гарантираат висока биолошка вредност со висок процент на најважните аминокиселини BCAA и Л-глутамин. Anabolic Monster Whey® исто така содржи соединение од Pep-FormTM ( пептиди од Леуцин) и Леуцин во слободна форма.

Shop By Department