Gorilla wear - NoLimit.mk
 • Roy T-shirt – Gray/Black

  This Gorilla Wear USA ultra-soft fabric design is fashionable and also very functional. This T-shirt fits like a second skin and does not squeeze and/or limit the users’ range of motion. In addition, this Gorilla Wear USA T-shirt is designed with high-quality fabric that dries very fast, this does not only give optimal mobility but also comfort to the user. This Gorilla Wear Roy T-shirt is designed for sport & casual wear. It’s time to show the people that you are a member of the GORILLA WEAR Family

 • Saint Thomas Sweatshort – Mixed Gray

  The Saint Thomas products are a totally new designed line in our collection. Despite they are really comfortable and stylish, a newly designed circular logo adds to the uniqueness of these products. With our brand name on both sides, a newly designed circular logo, and little details on the zippers and back pocket this item can’t miss in your collection! It’s time to show the people that you are a member of the GORILLA WEAR Family.

 • Saint Thomas Sweatpants – Mixed Gray

  The Saint Thomas products are a totally new designed line in our collection. Despite they are really comfortable and stylish, a newly designed circular logo adds to the uniqueness of these products. With our brand name on both sides, a newly designed circular logo, and little details on the zippers and back pocket this item can’t miss in your collection! It`s time to show the people that you are a member of the GORILLA WEAR Family.

 • Pixley Crop Top Hoodie – Gray

  – Slim fit
  – Cropped length
  – Hooded
  – Stylish drawcords
  – GW Signature subtle branding
  – The perfect blend of durable cotton and polyester materials

 • Ballinger Track Jacket – Red/Black

  Колекцијата Gorilla Wear Ballinger е инспирирана од патеките за трчање. Таа вклучува тренерка и панталони изработени од мека, лесна ткаенина за топлина и удобност. Целосен преглед на патентите ви овозможува лесно облекување и соблекување и има џебови со патент за чување на вашиот телефон.

 • Gorilla Wear Gel Glove Wraps

  The Gorilla Wear Gel Glove Wraps are perfect for the ultimate protection during training and competitions. They have a thin and light feeling, so they are ideal to wear inside your boxing glove. The wrap on your wrist provides you with maximum support and protection against injuries. The wide thumbhole gives you a comfortable fit that contributes to a good range of motion. You are also ensured of a perfect shock absorption due to the gel impact technology. You can wear them easily inside your boxing gloves because of the cool and sweat control system. Because of this system, your hands won’t overheat or exhaust and you can reach your maximum potential. They are trusted by ex bantamweight champion Cody ‘No Love’ Garbrandt during his hardest training sessions.

 • Montello Shin Guards – Black

  The Gorilla Wear Montello Shin Guards се посебно дизајнирани за оптимална заштита и ви помагаат во силните удари. Со нивниот ергономски дизајн и лесни но квалитетни материјали, овие штитници овозможуваат одлична мобилност. Специјално направени за да не се лизгат, со велкро зацврстување и ластици на петата и стапалото. Посебно полнење од ИМФ пена која го ублажува ударот и ги заштитува нозете. Штитниците се благо свиткани и лесно се приспособуваат на цеваницата и стапалото. Овие штитници ви гарантираат удобност и издржливост.

 • Mosby Shin Guards – Black

  Mosby штитниците нудат одличен квалитет по пристапна цена. Идеални за подобрување и усовршување на вашите вештини. Тренирајте и истовремено бидете максимално заштитени од повреди. Посебно дизајнирани за да ви овозможат одлична мобилност и заштита. Со дополнително полнење на клучните делови. Со овие штитници ќе може да тренирате и борите без никаков стрес. 2 велкро лепенки и дополнителни 2 еластични ластици за подесување. Нема подобар начин за почеток на подобрување на вашите вештини со Mosby сетот од штитници и ракавици.

 • Boxing Hand Wraps – Red

  The Gorilla Wear бандажерите за бокс се достапни во 2 бои: црна и црвена. Секогаш препорачуваме употреба на бандажери за заштита на зглобот и дланката. Одбегнете го ризикот од повреда и направете ги вашите удари уште посилни. Направени од еластичен памук кој нуди комфорт и одлична заштита.

 • Boxing Hand Wraps – Black

  The Gorilla Wear бандажерите за бокс се достапни во 2 бои: црна и црвена. Секогаш препорачуваме употреба на бандажери за заштита на зглобот и дланката. Одбегнете го ризикот од повреда и направете ги вашите удари уште посилни. Направени од еластичен памук кој нуди комфорт и одлична заштита.

 • Murdo Muay Thai / Kickboxing Shorts – Black/Gray

  The Murdo Muay Thai/Kickboxing Shorts се преудобни шорцеви направени од врвни материјални специјално направени за Muay Thai и Kickboxing. Има големи отвори од страна за лесно движење на нозете и колената. Со еластичен колан на половината овие шорцеви се погодни за секого. Со нивниот прекрасен дизајн можат многу лесно да се комбинираат со останатите парчиња на Gorilla Wear.

 • Yeso Boxing Gloves – Vintage Brown

  – Врвна конструкција од кожа
  – 5% слојна внатрешно полнење направено од пена
  – Големи лепенки на зглобовитеarge
  – Обезбедуваат целосна заштита на дланката и зглобовите
  – Винтиџ изглед
  – Направени за професионалци

Main Menu