100% Isolate 30gr - NoLimit.mk

100% Isolate 30gr

Нема на залиха

• лесно сварлив протеински шејк

• 27гр протеини по порција

• природен вкус

 

Категории: ,

За да градите мускулна маса, пред се, секогаш треба да обрнете внимание на редовно внесување протеини. За разлика од јаглехидратите и мастите, вашето тело не е во можност трајно да ги чува протеините. 100% Изолат е висококвалитетен извор на протеини, има малку маснотии и шеќер, има висока содржина на аминокиселини (вклучително и БЦАА) и обезбедува брза апсорпција на протеините во крвотокот. Производот е изведен од најдоброто млеко, има одлична мешавина и неверојатен природен вкус. 100% Изолат е совршен избор за секој кој води здрав животен стил, одржува совршена форма и одржува балансирана диета.

Начин на употреба: Помешаје 2 дозерки (30гр) со 250мл вода.

Additional information

Вкус

Јагода, Швајцарска чоколада

Main Menu