100% Predator Protein 1 kg

1,590 ден

На залиха

Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (WPC), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.

Категории: , Ознака

Predator Protein е високо-квалитетна протеинска формула специјално наменета за поддршка на високо протеинска диета. Оваа протеинска формула е особено погодна за бодибилдери и професионални спортисти на кои им се потребни протеински дополнувања секој ден, затоа што тие се сериозни во врска со нивниот тренинг,и кои сакаат да ја зголемат чистата мускулна маса, сила и да се забрза закрепнувањето после интензивниот тренинг.

Производ кој ќе ви ги обезбеди потребните градежни состојки кои се потребни за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг и има одличен кремаст вкус. Составен е од протеин концентрат од сурутка (WPC) и висока содржина на амино киселини добиени од говедски протеин.

Високата содржина на L-глутамин ги заштитува мускулите од катаболизам (деградација), го поддржува обновувањето, го зајакнува имунолошкиот систем, ја поддржува хидратацијата на мускулните клетки и го поддржува производство на природниот хормонот за раст.

Засладен е со SPLENDA® сукралоза и затоа не содржи аспартам, а за максимална искористеност на сите неопходни нутриенти додаден е и моќен патентиран дигестивен мулти-ензимски комплекс DigeZyme®.

ПРИДОБИВКИ:

– Содржи висококвалитетен протеин концентрат од сурутка (WPC)

– Содржи мулти-ензимски комплекс DigeZyme®

– Амино киселини од говедски протеин

– Протеини кои придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса

– Засладен со Splenda® (БЕЗ АСПАРТАМ)

Состојки: ултрафилтриран концентрат обработен на ниска температура (од млеко), амино киселини добиени од говедски протеин, малтодекстрин, какао во прав (само во чоколадо вкус), стабилизатори: ксантин и гварова гума; емулгатор: соја лецитин, ароми, засладувачи: сукралоза Splenda® и ацесулфам-К; патентиран дигестивен ензим DigeZyme® – мулти-ензимски комплекс (амилаза, липаза, лактаза, целуласа, бактериски неутрална протеаза)

Препорачана доза: Измешајте 1 мерица (30гр), со 180-250 мл вода или безмасно млеко. Препорачано 1-3 пати на ден, во зависност од дневните потреби од протеини.

Алергено прерупредување: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, дрво ореви и кикирики.

Предупредување: Нетреба да го користете овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте го надвор од дофат на деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза! Да се чува на температура до 25 ° C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за било каква штета причинета од неправилна употреба или за складирање.

 

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate

Main Menu