100% Predator Protein 500gr

790 ден

Нема на залиха

  • Содржи висококвалитетен протеински концентрат од сурутка (WPC)
  • Содржи мулти-ензимски комплекс DigeZyme®
  • Амино киселини од говедски протеин
  • Протеини кои придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса
  • Засладен со Splenda® (БЕЗ АСПАРТАМ)
Категории: ,

Predator Protein е високо-квалитетна протеинска формула специјално наменета за поддршка на високо протеинска диета. Оваа протеинска формула е особено погодна за бодибилдери и професионални спортисти на кои им се потребни протеински дополнувања секој ден, затоа што тие се сериозни во врска со нивниот тренинг,и кои сакаат да ја зголемат чистата мускулна маса, сила и да се забрза закрепнувањето после интензивниот тренинг.

Производ кој ќе ви ги обезбеди потребните градежни состојки кои се потребни за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг и има одличен кремаст вкус. Составен е од протеински концентрат од сурутка (WPC) и висока содржина на амино киселини добиени од говедски протеин.

Високата содржина на L-глутамин ги заштитува мускулите од катаболизам (деградација), го поддржува обновувањето, го зајакнува имунолошкиот систем, ја поддржува хидратацијата на мускулните клетки и го поддржува производство на природниот хормонот за раст.

Засладен е со SPLENDA® сукралоза и затоа не содржи аспартам, а за максимална искористеност на сите неопходни нутриенти додаден е и моќен патентиран дигестивен мулти-ензимски комплекс DigeZyme®.

Препорачана доза: Измешајте 1 мерица (30гр), со 180-250 мл вода или безмасно млеко. Препорачано 1-3 пати на ден, во зависност од дневните потреби од протеини.

Алергено прерупредување: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, дрво ореви и кикирики.

Предупредување: Нетреба да го користете овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте го надвор од дофат на деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза! Да се чува на температура до 25 ° C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за било каква штета причинета од неправилна употреба или за складирање.

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate, Vanilla, Cookies and cream, Strawberry, Banana

Main Menu

100% Predator Protein 500gr

790 ден