100% Pure Whey 2270 g

3,790 ден

–       Без шеќер –       Без глутен –       Без палмино масло –       Без конзерванс
Clear
SKU: N/A Катеорија:

Протеински напиток во прав со вкус на бурбон ванила, со протеински концентрат и изолат од сурутка, глутамин, аминокиселини со разгранет ланец, бромелин и засладувачи

Збогатена храна

Препорачана употреба: Измешајте 1 сервирање (28 g = 1 рамен дозер = 2 полни супени лажици) од производот со 250 ml вода во шејкер. Во деновите кога имате тренинг земете 1 сервирање во рок од 45 минути по тренинг и уште едно сервирање меѓу оброци. Во деновите кога одморате, земете 1 сервирање наутро и 1 сервирање навечер.

Состав: инстант протеини од сурутка 92% {протеински концентрат од сурутка [емулгатор: лецитин], протеински излат од сурутка [емулгатор: лецитин (соја)]}, Л-глутамин 3%, ароми, згуснувач (целулозна гума), Л-аргинин, Л-леуцин 0,2%, сол, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бромелин во прав 0,04%, боја (тартразин1).

1Тартразин: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај деца.

Произведено во погон во кој се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Просечни нутритивни факти | Сервирање: 28 g | Вкупно сервирања во пакувањето: 1 / 16 / 35 / 81 / 142

Дневна доза: 2 сервирања (56 g)

  во 100 g РВ** (100 g) во 28 g во 56 g
Енергија 1625 kJ / 384 kcal 19% 455 kJ / 108 kcal 910 kJ / 215 kcal
Масти 6,4 g 9% 1,8 g 3,6 g
   Од кои заситени 2,1 g 10% 0,6 g 1,2 g
Јаглехидрати 4,9 g 2% 1,4 g 2,7 g
    Од кои шеќери 3,8 g 4% 1,1 g 2,1 g
Протеини 76 g 153% 21 g 43 g
Сол 0,83 g 14% 0,23 g 0,46 g

**Референтна вредност за просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal).

Без додаден шеќер. Содржи природни шеќери. Без глутен според регулативата на ЕУ.

 

Просечно количество на аминокиселини во 1 сервирање (28 g)

Есенцијални аминокиселини Условноесенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Хистидин 371 mg Аргинин 743 mg Аланин 947 mg
Изолеуцин* 1166 mg Цистеин 630 mg Аспартамска киселина 2114 mg
Леуцин* 2148 mg Глутамин и глутамична киселина 4251 mg Глицин 354 mg
Лизин 1816 mg Пролин 1092 mg Серин 939 mg
Метионин 464 mg Тирозин 588 mg
Фениаланин 631 mg
Треонин 1278 mg
Триптофан 338 mg
Валин 1129 mg
  9341 mg   7304 mg   4354 mg

*Вкупно аминокиселини со разгранет ланец: 4328 mg

Дополнителни информации

Вкус

Bourbon-Vanilla, Cookies & Cream, Raspberry Cheesecake, Chocolate

Main Menu