100% WHEY ISOLATE 2000 gr

4,350 ден4,990 ден (-13%)

На залиха

  • 100% PROTEIN FROM WHEY ISOLATE
  • WITH ADDED L-GLUTAMINE AND L-ARGININE
  • SUGAR FREE***
  • GLUTEN FREE****
  • PALM OIL FREE
Катеорија:

 100% Whey Isolate

Протеински пијалак во прав со додадени аминокиселини

Без додаден

шеќер

Без

глутен

Без

палмово масло

Со додадени Л-глутамин и Л-аргинин 100% протеин од изолат од сурутка

 

Пијалак во прав со вкус со протеински изолат од сурутка, Л-глутамин, Л-аргинин и засладувачи

Состав: инстант протеински изолат од сурутка 84% [протеински изолат од сурутка емулгатор: лецитини (соја)], ароми, Л-глутамин 5,3%, Л-аргинин 1,2%, сол, згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), какао во прав со намалена масленост.

 

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасто овошје, целер, риба, ракови и состојки кои содржат сулфур диоксид. Содржи млеко и соја.

Нутритивни информации

Сервирање: 25 g (3/4 дозер); вкупно дози во пакувањето: 1 / 28 / 80

Типични вредности Во 25 g %ПДВ† Во 100 g
Енергија 397 kJ / 93 kcal 5% 1587 kJ / 374 kcal
Масти <0,5 g <1% 1,3 g
   Од кои заситени 0,2 g 1% 0,8 g
Јаглехидрати 2,0 g <1% 7,8 g
   Од кои шеќери 0,6 g <1% 2,4 g
Протеини 21 g 42% 82 g
Сол 0,35 g 6% 1,4 g

% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Без шеќер: <0,5 g / 100 ml во подготвен пијалак. Без глутен, согласно со регулативите на ЕУ.

Други активни состојки Во 25 g Во 100 g
Л-глутамин 1320 mg 5280 mg
Л-аргинин 248 mg 992 mg
Аминокиселини во 100 g    
Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Л-хистидин 1,4 g Л-аргинин 2,9 g Л-аланин 3,6 g
Л-изолеуцин* 4,3 g Л-цистеин 2,4 g Л-аспартамска киселина 8,1 g
Л-леуцин* 8,0 g Л-глутамин 18,4 g Глицин 1,4 g
Л-лизин 6,9 g Л-пролин 4,2 g Л-серин 3,6 g
Л-метионин 1,8 g Л-тирозин 2,2 g
Л-фенилаланин 2,4 g
Л-треонин 4,9 g
Л-триптофан 1,3 g
Л-валин 4,2 g
  35,2 g   30,1 g   16,7 g

*Вкупно аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА): 16,5 g

 

Употреба: измешајте 1 сервирање (25 g = 3/4 дозер) во 250 ml вода. Во деновите кога имате тренинг, земете едно сервирање по тренинг. Во деновите кога не вежбате, земете 1 сервирање во било кој период од денот.

Дополнителни информации

Вкус

Cookies and Cream

Main Menu

100% WHEY ISOLATE 2000 gr

4,350 ден4,990 ден (-13%)

Додади во кошничка