100% Whey Protein – 900g

1,390 ден1,700 ден

Body Attack 100 % Whey Protein е оптимален продукт за одржување на тешко стекнатата мускулна маса но и за градење на нови мускули. Овој уникатен продукт е перфектен за амбициозни почетници и спортски ентузијасти.

 • 24 г веј протеин по доза
 • 118 калории по доза
 • само 2.3 г јаглехидрати
 • само 1.5 г масти
 • содржи Optipep®
 • одлична растворливост и кремаст вкус дури и со вода
 • 30 сервирања
Категории: ,

Body Attack 100 % Whey Protein е оптимален продукт за одржување на тешко стекнатата мускулна маса но и за градење на нови мускули. Овој уникатен продукт е перфектен за амбициозни почетници и спортски ентузијасти.   

Содржи 24 г веј протеин, само 2.3 г јаглехидрати, и приближно 1.5 г масти во сервирање. Во адиција содржи висок процент на BCAA кои се од исклучителна важност за спортистите.

Овој протеин е особено прикладен за оние кои сакаат ниска содржина на јаглехидрати. Едно сервирање содржи 118 калории и 2.3 г јаглехидрати.

100 % Whey Protein е високо квалитетен продукт произведен од ултра филтриран и хидролизиран веј протеин концентрат кој лесно се раствора и има неверојатно кремаст вкус.

Она што го прави овој протеин посебен е неговиот одличен аминокиселински профил и високата содржина на BCAA. Поради брзата апсорпција, хранливите состојќи се веднаш достапни за телото.

Body Attack 100 % Whey Protein содржи веј протеини богати со BCAA. Аминокиселините од разграден ланец BCAA ги вклучуваат есенцијалните аминокиселини Леуцин, Исолеуцин и Валин кои се застапени дури 30% во мускулите.

 • 24 г веј протеин по доза
 • 118 калории по доза
 • само 2.3 г јаглехидрати
 • само 1.5 г масти
 • содржи Optipep®
 • одлична растворливост и кремаст вкус дури и со вода
 • 30 сервирања

Начин на употреба: помешајте 1 доза (3 мерици)  во 300мл вода и испијте по тренинг. За напредни атлети помешајте 50 г прашок (5 мерици) во 250 мл вода.

 

See It Styled On Instagram

  Instagram did not return any images.

Shop By Department