100 WHEY SHREDDED 30 GR

60 ден

Нема на залиха

  • 23гр. високо квалитетен протеин во доза

  • 5.2гр. БЦАА и 4.2гр. Глутамин во доза
  • Без додатен шеќер

  • Извонреден вкус

  • Со додаток на DigeZyme®

  • Погоден за секаков вид на употреба

Катеорија:

100 Whey Shredded

100 Whey Shredded е протеински пијалок во прав со вкус на колачи и бело чоколадо со јагода со засладувачи за поддршка на високо протеинска диета. Постојат научни докази дека комбинацијата на интензивно физичко вежбање и зголемен внес на протеини ќе придонесе за раст и одржување на мускулната маса и за одржување на нормални коски*. Покрај тоа што работиме само со висококвалитетни производители на суровини, ги тестиравме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира во производ кој исто така има одличен вкус. Производот е збогатен и со DigeZyme®, дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH).

Употреба: измешајте 1 дозер (30 g) со
250 ml вода или млеко и земете 1-2 п. дневно.

Нутритивни факти во100 g:
енергија: 1647 kJ / 390 kcal;
масти: 7,7 g;
од кои заситени: 4,9 g;
јаглехидрати: 9,6 g;
од кои шеќери: 4,2 g;
протеини: 77 g;
сол: 0,58 g;
дигестивни ензими: 100 mg.

Состав: прот. концентрат од сурутка,
ксантанова гума, силициум диоксид, природни ароми и бои,
засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), ензимски комплекс.

Дополнителни информации

Вкус

White Chocolate Strawberry, Cookies and Cream

Main Menu

100 WHEY SHREDDED 30 GR

60 ден