195 Legend Approved Shorts – Black

2,990 ден

На залиха

 • Цврст материјал отпорен на триење
 • Ленти NEBBIA со логото на Mr Olympia
 • Заоблени краеви кои откриваат ги откриваат вашите бутови
 • Гумен појас со врвки
 • Практични џебови од двете страни
 • Удобен и материјал кој дише
 • Лабаво вклопување за максимална слобода на движење
 • Материјал: 96% памук, 4% полиамид
Категории: ,

Раце со креда. Пот тече низ челото. Татнежот на вашите тегови се носи како ехо во теретана. Дали сте подготвени за уште едно повторување? Дефинитивно да во овие класични шорцеви! Новите шорцеви NEBBIA се олицетворение на вашите почетоци.

Запомнете зошто почнавте.

Шорцевите одобрени од легендите се развиени за тешки и вредни мажи. Го комбиниравме дизајнот од минатото со модерни технологии. Тие се направени од памук што дише и полиамид. Ова додава еластичност и способност за подобро отстранување на потта и влагата. Гумен појас со врвки, опуштена форма и малку заоблен раб ги прават шорцевите задолжителни за вашиот тренинг.

Нема кратенки. Само 100% посветеност и напорна работа. Продолжете со она што го започнавте!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

XL, XXL

Main Menu

195 Legend Approved Shorts - Black