Pre Stim Free 300gr.

990 ден

  • БЕЗ КОФЕИН
  • МОЌ И ПУМПА
  • МАКСИМИЗИРАЈТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ
  • ЈА ПОДОБРУВА ИЗДРЖЛИВОСТА
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Yava Labs PRE Stim Free е врвен енергетски систем пред вежбање, специјално дизајниран да ги максимизира перформансите, да го подобри опоравувањето и да обезбеди напојување и пумпање експлозивни тренинзи, за разлика од сè што сте доживеале. Нашиот PRE Stim Free комбинира моќни состојки во терапевтски дози за да ви помогне да ја подобрите силата, издржливоста, енергијата и фокусот додека вежбате. Освен тоа, го подобрува закрепнувањето со помош на бета-аланин и Л-аргинин, кои ви помагаат да завршите повеќе работа со намалување на времето за закрепнување и зголемување на синтезата на АТП. Нашиот PRE Stim Free користи вазодилататори како што е L-Citruline, за моќна пумпна матрица. Дополнително, производот дава поттик за вежбање со отсуство на кофеин. Ние нудиме различни уникатни и богати вкусови, вклучувајќи боровинка, енергетски пијалок и лимон.

Ќе добиете 20 порции, по 10 грама на контејнер од 300 g. Активните состојки во една порција се 1,6 g бета-аланин, кој ги подобрува перформансите со зголемување на капацитетот за вежбање и намалување на мускулниот замор. Исто така, содржи 3 g L-Citruline Malate 2:1, вазодилататор одговорен за промовирање на поздрави крвни садови и 1,3 g L-Arginine Alpha-ketoglutarate, вазодилататор кој е одговорен за намалување на високиот крвен притисок. Вазодилататорните својства на состојките обезбедуваат зголемување на нивото на азотен оксид во крвта, зголемувајќи го протокот на крв и многу посакуваната пумпа. Екстрактот од кајен пипер и пиридоксин (витамин Б6) се други состојки.

Препорачана употреба: Додадете 10 g (1 мерица) од производот во 200 ml вода. Темелно измешајте и земете веднаш. Yava Labs PRE Stim Free најдобро се користи како дел од добро балансирана диета и не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана.

Предупредување: Yava Labs PRE-Stim Free не смее да се употребува во случај на алергија (преосетливост) на некоја од состојките на производот. Бремените мајки и мајките кои дојат секогаш треба да се консултираат со лекар пред да го користат овој или кој било друг додаток во исхраната. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Дополнителни информации

Вкус

Blueberry, Energy Drink

Main Menu