30% PROTEIN PLUS – Chocolate

100 ден

На залиха

  • Богат со протеин: 17гр во бар.
  • Премиум протеин: Казеин и Веј протеин.
  • Без аспартам
  • Погоден за вегетеријанци

Почастете ги мускулите по интензивен тренинг или нахранете го вашето тело со екстра порција протеин. Овој продукт не само што го потикнува растот на мускулите туку и помага при одржување на мускулната маса. The 30% Protein Plus bar е богат со високо квалитетен протеин и има одличен вкус.

Употреба: Земете 1 бар дневно.
Нутритивни вредности во 55гр. : Енергетска вредност187kcal,Масти-3,9гр,Заситенимасти-2,2гр,Јаглехидрати-17гр,Шеќери16гр,Влакна 7,4гр,Протеин 17гр, Сол 0,13гр.
Состав: Казеин калциум (млеко) (22%), темно чоколадо (18%) [шеќер, путер од какао, полномасно млеко во прав, емулгатор (соја лецитин), ароматизирање], сируп од олигофруктоза, сируп од инвертен шеќер, сируп од фруктоза, протеин од сурутка (млеко) (8%), обезмастено млеко во прав, соја протеин, ароми, емулгатор (соја лецитин). Може да содржи: кикирики, лешници, бадеми, глутен.

Main Menu

30% PROTEIN PLUS - Chocolate