33% Power Plus 90gr – Vanilla -Raspberry

150 ден

Нема на залиха

Исхраната игра важна улога во фазата на опоравување после вежбање. Протеините се особено важни за вашите мускули бидејќи придонесуваат за раст на мускулната маса. Нашето барче од 33% Protein Plus е идеален избор. Обезбедува 30 g врвни протеини, има предобар вкус и може да се ужива не само после тренинг, туку и помеѓу оброците!

Употреба: Земете 1 бар дневно.

Нутритивни вредности во 90gr: Енергетска вредност 347kcal,Масти- 12 гр,Заситени масти 3.8 гр,Јаглехидрати 26гр,Шеќери 25гр,Влакна 10гр,Протеин 30гр, Сол 0,41 гр.

Состав: Бело чоколадо (16%) [шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, емулгатор (лецитини (СОЈA)), ароматизирање], сируп олигофруктозен, протеин од сурутка (МЛЕКО) (15%), калциум казеинат (МЛЕКО) (15%), сируп од инвертен шеќер, сируп од фруктоза, масло од репка, грицки од СОЈА (СОЈА протеин, скроб, сол) (4%), СОЈА протеин, сушени парчиња малини (0,8%), ароми, емулгатор [лецитини (СОЈА)].

Може да содржи: пченица, јачмен, овес, кикирики, лешник, бадем, индиски ореви. ГЛУТЕН.

Чувајте на суво и темно место.Како дел од балансирана и здрава исхрана.

Main Menu

33% Power Plus 90gr - Vanilla -Raspberry

150 ден