402 Active High Waist Smart Pocket Leggings

2,900 ден

 • Хеланки со висок струк
 • Додаден материјал на препоните за подобра покриеност
 • Рефлексивна буква „N“ на левиот лист
 • Внатрешен џеб на десната бутина
 • Уникатна постава на бутот
 • Рефлексивно лого на NEBBIA
 • 80% ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Хеланките со висок струк Active ќе бидат уникатно парче во вашата колекција. Ги дизајниравме да ги штиклираат сите полиња за минималистички дизајн, максимална функционалност и корисност.

Затоа што разбираме дека кога станува збор за облеката што ја носите, најважно е како се чувствувате во неа.

Женските хеланки Active со паметен џеб се погодни за широк спектар на спортови. Уживајте во нивните функционални својства, како што се технологијата за исфрлање пот, еластичноста и отпорноста при вежбање или возење на ролери. Благодарение на повисокиот струк, хеланките остануваат на своето место, не се тркалаат надолу и совршено го обликуваат вашето тело. Додадовме гума за препоните за да спречиме непријатно туткање. Имаат посебни карактеристики: страничен џеб на десната бутина и рефлексивно лого на левата потколеница за да бидете безбедни додека спортувате навечер кога е темно.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂
 •    

Дополнителни информации

Големина

S, М

Main Menu

402 Active High Waist Smart Pocket Leggings