535 Power Your Hero Iconic Sports Bra – Peach

1,690 ден

На залиха

 • цврст спортски стил
 •  иконски NEBBIA дизајн
 •  еластичен и флексибилен материјал
 •  двоен шев напред
 •  оригинален вкрстен дизајн во облик на капка солза на задната страна
 •  пошироки еластични ленти вкрстени одзади
 •  еластична лента NEBBIA со малку силиконски „N“ на внатрешната страна
 •  материјал: 80% ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
Категории: ,

Вашата упорност е бесконечен извор на инспирација за нас. Дизајниравме спортски градник кој ви овозможува целосно да се фокусирате на вашиот тренинг. Мазната предна страна е изработена од флексибилен материјал кој ја одржува формата и ви дава максимална поддршка. Широките ремени се направени од еластична гума што не притискаат во вашата кожа. Вкрстените ремени на задната страна создаваат убава форма на капка солза. Прекрасната гума со логото NEBBIA со мали силиконски „N“ во внатрешноста гарантира мини горниот дел да се држи на место за време на најпребирливите HIIT тренинзи. Вие апсолутно го заслужувате најдоброто.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, L

Main Menu

535 Power Your Hero Iconic Sports Bra - Peach