564 High-Energy Cropped Jacket – Jungle Green

2,090 ден

 • Иновативен еколошки материјал од Шпанија
 • Направено од рециклирана океанска пластика
 • Енергичен летен дизајн
 • Стилски исечен рез
 • Високо функционален материјал за отстранување на влага
 • Еластична ткаенина отпорна на пот
 • Поширок патент на ракавите и долниот дел
 • Погоден за активен животен стил
 • Метално прицврстување на патент
 • Материјал:
  SEAQUAL (75% рециклиран полиестер, 25% еластин)
  POWER (80% полиамид, 20% еластин
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Фатете го еко бранот и бидете дел од промената!

Наполнете ги батериите со оваа спортска тренерка зачинета од природата! Материјалот е направен од рециклирана пластика собрана од океаните. Благодарение на неговите технички својства, ткаенината е лесна, ја отстранува потта и брзо се суши. Рециклираниот материјал е надграден со нашите сопствени одржливи технологии, благодарение на кои материјалот е силен, но во исто време прилагодлив и мек. Нема ни да знаеш за тоа. Кажете им збогум на трагите од пот и непријатните сензации после хардкор тренинг. Оваа спортска тренерка е сигурна и издржлива – исто како и вие!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

S, М

Main Menu

564 High-Energy Cropped Jacket - Jungle Green