569 Biker Shorts Active – Volcanic Black

2,190 ден

На залиха

 • Иновативен еколошки материјал од Шпанија
 • Направено од рециклирана океанска пластика
 • Функционално шиење за посилна поддршка за време на тренингот
 • Материјал отпорен на пот и ја отстранува влагата
 • Високо флексибилен и прилагодлив на вашето тело
 • Дизајн со висок струк со технологија за престој на место
 • 100% отпорни на чучњеви
 • Scrunch задник ефект
 • Материјал:
  SEAQUAL (75% рециклиран полиестер, 25% еластин)
  POWER (80% полиамид, 20% еластин)
Категории: ,
Фатете го еко бранот и бидете дел од промената!
Овие бициклистички ќе ви дадат поттик на решителност и самодоверба. Направени од рециклирана океанска пластика и дизајнирани да ги задоволат барањата на спортистите од висок профил, овие бициклистички се погодни за сите видови физички активности. Знаеме дека сериозно го сфаќате фитнесот и дека треба да се фокусирате на вашите перформанси. Затоа вклучивме висок струк за да ви дадеме доверба да знаете дека бициклистички не се тркалаат, туку наместо тоа ги зајакнуваат вашите стомачни мускули.

Материјалот е направен од рециклирана пластика собрана од океаните. Материјалот го надградивме со наши одржливи технологии, благодарение на кои ткаенината е лесна, што ја отстранува потта и брзо се суши. Еколошкиот материјал е долготраен и издржлив, но сепак доволно флексибилен и мек за да ве поддржува при секое движење. Кажете им збогум на трагите од пот и непријатните сензации после хардкор тренинг. Овие бициклистички се сигурни и еластични – исто како и вие!

Прекрасен принт зачинет од природата во вулканска црна боја ќе ви даде сила и енергија да го надградите вашиот тренинг. Прифатете ја моќта на природата и борете се за почисти океани!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, M

Main Menu

569 Biker Shorts Active - Volcanic Black