Ai-BURN® HARDCORE 90 caps

1,590 ден

Нема на залиха

Ai-BURN HARDCORE е додаток во исхраната базиран на растителни екстракти. Конкретно зелениот чај промовира рамнотежа на телесната тежина, а горчливиот портокал го подржува липидниот метаболизам.

Ai-BURN HARDCORE


Додаток во исхраната

Произведено во Италија

Yamamoto Nutrition – Ai-BURN HARDCORE

Ai-BURN HARDCORE е додаток во исхраната базиран на растителни екстракти. Конкретно зелениот чај промовира рамнотежа на телесната тежина, а горчливиот портокал го подржува липидниот метаболизам.

Се препорачува за возрасни во контекст на нискокалорични диети насочени кон контролирање и намалување на телесната тежина.

Нутритивни информации

 

 

Нутритивни информации Во 1 таблетa
Л-тирозин 167 mg
Кофеин 100 mg
Индиска коприва10% форсколин 83 mg8,3 mg
Зелено кафе45% хлорогена киселина 83 mg37 mg
Горчлив портокал10% синефрини 67 mg6,7 mg
Зелен чај98% полифеноли

40% ЕГЦГ

67 mg66 mg

27 mg

Женшен10% гинсенозиди 67 mg6,7 mg
Јатка кола10% кофеин 67 mg6,7 mg
Гуарана10% кофеин 67 mg6,7 mg
Какао6% теобромин 33 mg3,3 mg
Лута пиперка2% капсаицин 33 mg0,7 mg
Мате 33 mg

 

 

Состојки: агенс за набабрување: целулоза; L-тирозин; кофеин анхидрид; екстракт од индиска коприва (Plectranthus barbatus Andrews – корен) стд 10% форсколин; екстракт од зелено кафе (Coffea arabica L. – семе) стд. 45% хлорогена киселина; екстракт од горчлив портокал (Citrus aurantium var. amara – од незрели плодови) стд. 10% синефрин; екстракт од зелен чај (Camellia sinensis L. Kuntze – лист) стд. 98% полифеноли, 40% EGCG; екстракт од женшен (Panax ginseng C.A. Meyer – лист) стд. 10% гинсенозиди; екстракт од јатка кола сув екстракт (Cola acuminata Schott et Endl. – семе) стд. 10% кофеин; екстракт од гуарана (Paullinia cupana Kunth – семе) стд. 10% кофеин; екстракт од какао (Theobroma cacao L. – семе) стд. 6% теобромин; екстракт од лута пиперка (Capsicum annuum L. – плод) стд. 2% капсаицин; екстракт од мате (Ilex paraguariensis A. St. Hill – лист); агенси против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид.

Употреба: Земeте 1 таблета дневно пред оброк или во текот на денот со вода или со друга течност по ваш избор.

 

Main Menu

Ai-BURN® HARDCORE 90 caps

1,590 ден