Amino Mega Liquid – 25 ml

120 ден

На залиха

  • Висококвалитетен хидролизиран протеин од сурутка плус дополнителни BCAA (аминокиселини со разгранет ланец: Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин)
  • Со сите 9 есенцијални аминокиселини (градежни блокови на протеини кои не можат да се синтетизираат од самото тело и затоа мора да бидат дополнети).
  • Со витамин Б6
  • Без аспартам
  • Без глутен
  • Погоден за вегетаријанци
Категории: ,

По интензивен тренинг или натпревар, вашите мускули се исцрпени. Протеинот е потребен како „градежен блок“ за да помогне во одржување и градење на мускулна маса. PowerBar Amino Mega Liquid содржи висококвалитетен, лесно сварлив хидролизат на протеин од сурутка и слободни аминокиселини. Покрај тоа, тој исто така обезбедува витамин Б6, кој придонесува за нормален метаболизам на протеините. Практичната ампула се вклопува во секој џеб, така што можете да ги снабдувате вашите мускули со важни блокови за градење протеини веднаш по тренингот!

Препорачана употреба: 2 ампули дневно. Протресете добро пред употреба.

Нутритивни информации Во 2 ампули (= 50 ml)
Протеин 8,3 g
Витамин Б6 4,0 mg (286%*)
* % од нутритивна референтна вредност
Есенцијални аминокиселини Во 2 ампули (= 50 ml)
Л-хистидин 162 mg
Л-изолеуцин 714 mg
Л-леуцин 1120 mg
Л-лизин 832 mg
Л-метионин 152 mg
Л-фенилаланин 184 mg
Л-треонин 626 mg
Л-триптофан 76 mg
Л-валин 812 mg

Состав: сок од портокал (концентрат), хидролизиранб протеин од сурутка (млеко) (17%), вода,
фруктоза, киселини (хлороводородна киселина, лимонска киселина), Л-леуцин, Л-валин, Л-
изолеуцин, засладувачи (ацесулфам K, натриум цикламат, натриум захарин), конзерванси (калиум
сорбат, натриум бензоат), ароми, пиридоксин ди-хидрохлориф (витамин Б6).

Чувајте на ладно и суво место. Рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Amino Mega Liquid - 25 ml