AMINO POWER LIQUID

850 ден1,390 ден

Amino Power Liquid. Додаток на исхраната со засладувачи. Комплексен аминокиселински спектар во течна форма.

Clear
SKU: N/A Катеорија:
Нутритивни факти Во 100 ml Во ервирање 40 ml
Енергетска вредност 563 kJ/ 133 kcal 225 kJ/ 53 kcal
Масти 0,2 g 0,06 g
   Од кои заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 0 g 0 g
   Од кои шеќери 0 g 0 g
Влакна 0 g 0 g
Протеини 31 g 12,4 g
Сол 0,3 g 0,1 g
Типичен аминокиселински профил  
Л-аланин 1830 mg 732 mg
Л-аргинин 4148 mg 1659 mg
Л-аспартамска киселина 1579 mg 632 mg
Л-цистеин 10 mg 4 mg
Л-глутаминска киселина 3607 mg 1443 mg
Глицин 4269 mg 1708 mg
Л-хистидин 406 mg 162 mg
Хидроксилизин 298 mg 119 mg
Хидроксипролин 2213 mg 885 mg
Л-изолеуцин** 640 mg 256 mg
Л-леуцин** 1252 mg 501 mg
Л-лизин* 1260 mg 504 mg
Л-метионин * 427 mg 171 mg
Л-фенилаланин* 761 mg 304 mg
Л-пролин 3212 mg 1285 mg
Л-серин 1005 mg 402 mg
Л-треонин * 625 mg 250 mg
Л-тирозин 589 mg 236 mg
Л-валин** 956 mg 383 mg
Л-триптофан* 80 mg 32 mg
Л-орнитин 2370 mg 948 mg

* есенцијални аминокиселини

** аминокиселини со разгранет ланец

 

Amino Power Liquid. Додаток на исхраната со засладувачи. Комплексен аминокиселински спектар во течна форма. Препорачана доза: Измешајте доза од 40 ml во 250 ml вода и земете 1-2 пати дневно, најдобро веднаш по тренинг или пред спиење. Максималната дневна доза е 80 ml. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Протресете пред употреба. По отворање, чувајте на температура до 10оС. Користете во рок од 2 месеци.

Состојки: вода, хидролизиран говедски колаген, 10% казеин хидролизат PeptoPro®, Л-аргинин хидрохлорид, Л-орнитин хидрохлорид, регулатор на киселост: лимонска киселина, ароматична емулзија (сончогледово масло, арома, бои: каротени, лутеин и Е160е), засладувачи: ацесулфам К и сукралоза, конзерванси: сорбинска киселина и натриум бензоат, арома.

Производот не служи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана или здрав начин на живот. Не е наменет за деца, бремени жени или доилки! Чувајте надвор од дофат на деца! Да се ​​чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

 

Дополнителни информации

Пакување

1000ml, 500 ml

Main Menu

850 ден1,390 ден

Додади во кошничка