Amix™ Bcaa Shot – 60ml – Cola

60 ден

Нема на залиха

» 3000 mg BCAA по порција
» Брза апсорпција
» Џебно пакување

Категории: ,

Amix BCAA 3000 SHOT. Додаток на исхраната со засладувачи и вкус. BCAA 3000 SHOT е одлична доза на аминокиселини со разгранет ланец во течна форма, презентирана во мало пакување со висока
концентрација на аминокиселини со разгранет ланец во перфектен однос 2:1:1. Овие амино киселини се потребни за одржување на мускулното ткиво при физички стрес и интензивно вежбање. BCAA поддржува ефикасен раст на мускулната моќ. Амино киселините BCAA се градбени блокови на протеините, кои придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Комбинацијата на овие есенцијални амино киселини (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин) сочинува околу. 33% од вкупниот протеин во мускулите.

Препорачана употреба: препорачаната дневна доза е 60 ml (1 шишенце). Земете пред или веднаш по физичка активност. Протресете добро пред употреба.

Нутритивни вредности Во 60 ml: Аминокиселини со разгранет ланец 3000 mgЛ-леуцин 1500 mg; Л-изолеуцин 750 mg; Л-валин 750 mg.

Состав: прочистена вода, леуцин, изолеуцин, валин, регулатор на киселост: фосфорна киселина; конзерванс: калиум сорбат, натриум бензоат; арома, засладувачи: сукралоза и ацесулфам-K.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, и школки.

Внимание: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на производот, консултирајте се со Вашиот лекар. Чувајте на температура до 25°C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето

Main Menu

Amix™ Bcaa Shot - 60ml - Cola

60 ден