Amix™ Carnitine 100.000

1,700 ден

На залиха

Amix™ Carnitine 100.000 е супер концентриран Л-Карнитин во комбинација со Таурин и Б – витамини, кои придонесуваат за намалување на заморот  и го поддржуваат нормалниот енергетски метаболизам (vit. B2, B5, B6). Витаминот Б1 дополнително придонесува за нормалната функција на срцето и за нормалната психолошка функција.

Amix™ Carnitine 100.000 е супер концентриран Л-Карнитин во комбинација со Таурин и Б – витамини, кои придонесуваат за намалување на заморот  и го поддржуваат нормалниот енергетски метаболизам (vit. B2, B5, B6). Витаминот Б1 дополнително придонесува за нормалната функција на срцето и за нормалната психолошка функција.

Препорачана доза: Максимална дневна доза е 10 ml. Земете го приближно 30-45 минути пред физичка активност. Пијте го директно или мешајте со вода или спортски пијалок. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза!

 

Нутритивни вредности

Препорачана доза: 10 ml

Дози во 1L: 100

Просечни вредности

во 100 ml

во 10 ml

Л- Карнитин

10000 mg

1000 mg

Енергетска вредност

121 kJ/29 kcal

12,1 kJ/2,9 kcal

Масти

0 g

0 g

    Заситени масти

0 g

0 g

Јаглехидрати

0 g

0 g

    Шеќер

0 g

0 g

Протеин

6,3 g

0,6 g

Сол

0 g

0 g

Таурин

1000 mg

100 mg

Витамин Б1

25 mg (2273 %*)

2,5 mg (227 %*)

Витамин Б2

15 mg (1071 %*)

1,5 mg (107 %*)

Витамин Б5

60 mg (1000 %*)

6 mg (100 %*)

Витамин Б6

15 mg (1071 %*)

1,5 mg (107 %*)


Состојки
: прочистена вода, Л-карнитин база, таурин, закиселувачко средство:лимонска киселина; агент за зачувување: калиум сорбат; Д-калциум пантотенат (vit. B5), арома, средство за зачувување: натриум бензоат; Тиамин HCl (vit. B1), пиридоксин HCl (vit.B6), засладувач: сукралоза; Рибофлавин (vit. B2).

Предупредување: Производот не едизајниран за деца, бремени или доилки. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба консултирате со вашиот лекар. Да се чува на температуране повисока од 25 ° C на ладно и суво место далеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна диета. Производителот не одговара за каква било штета
предизвикана од неправилна употреба или складирање. Талогот е природна карактеристика на овој производ.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја и школки

Дополнителни информации

Вкус

Green Apple, Mango-Coconut

Main Menu