Amix Fitness Protein Pancakes

890 ден

Нема на залиха

Mr. Popper´s® Fitness Protein Pancakes се исклучително вкусни, лесни и меки. Со два пати повеќе протеин од традиционалните палачинки, појадокот никогаш не бил повкусен.

Со високата количина на протеин Mr. Popper´s® Fitness Protein Pancakes придонесуваат за раст и одржување на чиста мускулна маса.

Mr. Popper´s® Fitness Protein Pancakes се исклучително вкусни, лесни и меки. Со два пати повеќе протеин од традиционалните палачинки, појадокот никогаш не бил повкусен.

Со високата количина на протеин Mr. Popper´s® Fitness Protein Pancakes придонесуваат за раст и одржување на чиста мускулна маса. Содржат комбинација од два вида на протеин CFM® –  микрофилтриран изолат протеин од сурутка и протеин концентрат од сурутка. Овој производ е одличен за појадок но може да се конзумира и било кога во денот, како идеален начин за зголемување на внесот на протеин.

Придобивки:

» Многу брза и лесна подготовка

» Висока содржина на протеин

» Добар извор на диетални влакна

» Протеинот допринесува за раст и одржување на мускулна маса

 

BevGrad™ XtraSmooth Flax е супер фино мелено златно ленено семе кое е третирано со MicroSure™ Plus процес, со цел да се зачуваат природните бенефити од ленот.

 

MCT – масни киселини со среден ланец

MCT кое содржи природно оформувачки масни киселини Caprylic Acid (C8:0), Capr Acid (C6:0) and Capric Acid (C10:0).

 

Подготовка: 

1. Додадете 2 дозерки (60гр) (околу 3 палачинки) од мешавината во 150мл вода и промешајте со жица за промешување.

2. Печете ги палачинките околу 60-90 секунди по страна додека не добијат златно кафена боја.

 

 

 

Main Menu

Amix Fitness Protein Pancakes

890 ден