Amix Lipotropic Fat Burner (без кофеин) – 100 caps

890 ден

На залиха

AmixTM Lipotropic Fat Burner содржи 9 клучни состојки кои ќе ви помогнат во топењето на мастите без никакви штетни состојки. Содржи Л-карнитин, Холин, Иноситол, Бетаин, Метионин, Таурин, CLA, HCA и витамин Б6.

AmixTM Lipotropic Fat Burner содржи 9 клучни состојки кои ќе ви помогнат во топењето на мастите без никакви штетни состојки. Содржи Л-карнитин, Холин, Иноситол, Бетаин, Метионин, Таурин, CLA, HCA и витамин Б6.

Препорачана употреба: Земете 5 капсули дневно, прибл. 30-60 минути пред физичка активност. Испијте со поголемо количество вода.

Дозирање: 5капсули

Нутритивни вредности во дозаЛ-карнитин татрат 550мг,Холин битатрат 550мг,Инозитол 550мг,Таурин 500мг,Бетаин хидрохлорид 250мг,ЦЛА 250мг,Екстракт од гарсинија камбоџа 250мг,Метионин 100мг, Витамин Б6 1,5мг.

Состојки: Желатинска капсула (направена од чист желатин, вода, бои: титаниум диоксид); Л-карнитин тартрат, холин битратрат, инозитол, таурин, бетаин хидрохлорид, конјугирана линоленска киселина 80% (ЦЛА), екстракт од Garcinia Cambogia, метионин, стабилизатор: хидроксипропилметилцелулоза Methocel®; агенси против згрутчување: магнезиум стеарат, силициум диоксид; пиридоксин HCL.

Рок на употреба: втиснато на пакувањето. Чувајте на температура до 25oC на суво и разладено место подалеку од сончева светлина. Внимание: Не го користите овој производ доколку сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте дневната препорачана доза. Производот не може да замени разновидна и балансирана исхрана. Предупредување за алергии: Производот е произведен со машини во кои што се процесираат производи кои содржат млеко, јајца, соја и школки.

 

 

 

 

Дополнителни информации

пакување

100 капсули, 200 капусли

Main Menu

Amix Lipotropic Fat Burner (без кофеин) - 100 caps