Amix Shake 4 Fit & Slim 1000 g + Carniline 480 ml

1,990 ден

Нема на залиха

Протеински инстант пијалок Amix Shake 4 Fit & Slim 1000 g + ПОДАРОК ​​согорувач на масти Carniline 480 ml. Оваа комплексна комбинација е погодна за диета. Shake 4 Fit Slim може да се користи за подготовка на енергетска закуска во секое време од денот. Содржината на протеини од сурутка и малтодекстрин ќе помогне да се добие енергија подолг временски период. Лесно сварлив протеински инстант пијалок е брзо решение во денешните напорни времиња. Додадени се растителни екстракти за дополнителна поддршка на мешавината на протеини. Топачот Carniline има висок процент на L-Carnitine CarniZone® и екстракт од црн пипер (BioPerine®). Течната форма на карнитин подобро се апсорбира од телото, а присуството на екстракт од црн пипер ја поддржува термогенезата. Незаменливата комбинација на овие два додатоци во исхраната ја бараат луѓето кои се фокусираат на висококвалитетно намалување на мастите.

ДОЗИРАЊЕ:

Amix Shake 4 Fit & Slim 1000 g: Измешајте 1 мерица инстант протеински напиток во 250-300 ml ладна вода или млеко со малку маснотии. Користете миксер или шејкер Amix™.

CarniLine® Pro Fitness 2000 480 ml: Измешајте 25мл во вода и земете 20-30мин пред физичка активност

СОСТАВ:

Amix Shake 4 Fit & Slim  – Состојки во 100 g (со вкус на чоколадо): малтодекстрин, ултрафилтриран концентрат од протеин од сурутка (од млеко), полидекстроза Litesse® Ultra 10.000 mg, обезмастена сурутка (од млеко), хидролизиран говедски протеин, какао во прав, инулин 2500 mg husk, 20 мг. чиста кристална фруктоза, емулгатор: соја лецитин; згуснувачи: ксантанска гума и гуарска гума; мицеларен казеин /од млеко/, природна и природно идентична арома, хитосан 500 mg /од школки/, калциум хидроген фосфат 750 mg, екстракт од Garcinia Cambogia (50% HCA) 300 mg, инозитол 190 mg, екстракт од гуарана (22% caff) mg , екстракт од Rhodiola rosea 150 mg, DigeZyme® – мултиензимски комплекс 150 mg (амилаза, целулаза, лактаза, липаза, бактериска неутрална протеаза), калиум хидроген фосфат 125 mg, натриум хидроген фосфат 125 mg, екстракт од зелен чај, 10 mg холин, 100 mg, Л-карнитин тартарат 100 mg (68 mg чист Л-карнитин), екстракт од кора од бела врба – Salix alba (содржина на салицин 15%) 100 mg, засладувачи: сукралоза (Splenda®), ацесулфам-К; Citrus Aurantium (синефрин) 10 mg.

CarniLine® Pro Fitness 2000 – Состав во 25 ml: прочистена вода, Л-карнитин база 2000 mg, регулатор на киселост: лимонска киселина; арома, пиридоксин HCl (витамин Б6 10 mg – 714%*), Bioperine® (екстракт од црн пипер) 5 mg, конзерванс: калиум сорбат; засладувачи: сукралоза и ацесулфам-K *RHP- Референтна вредност на внесот.

 

Amix Shake 4 Fit & Slim Нутритивни  вредности во 50gr:  Енергетска вредност 167,9kcal; Масти 1,1gr.; Заситени масти 0,6gr.; Јаглехидрати 26,5gr.; Шеќери 6,1gr.; Протеин 10gr.; Сол <0,3gr.; Калциум 100mg.; Фосфор 100mg.; Amix Fibre Multi Complex 7500mg.; Amix PhosphoMartix 500mg; Amix Herbal Complex 350mg.; Amix Thermo-Lipotropic Blend 75mg.

CarniLine® Pro Fitness 2000 Нутритивни  вредности во 25 мл : CarniZone® L-carnitine база 2000 mg; Витамин Б6 (пиродоксин HCL) 10 mg ; Bioperine® (екстракт од црн пипер) 5 mg.

Main Menu

Amix Shake 4 Fit & Slim 1000 g + Carniline 480 ml

1,990 ден