Amix™ ZeroHero®

100 ден

На залиха

Amix™ Zero Hero 31% Protein Bar

  • Висока содржина на протеин
  • Добар извор на влакна
  • Низок процент на шекери

Amix™ Zero Hero 31% Protein Bar

Протеински бар со низок процент на јаглехидрати и со засладувач.

Amix™ Zero Hero 31% протеинскиот бар, е вкусен и низок со јаглехидрати, особено шекери и има висока содржина на протеини со засладувач.

  • Висока содржина на протеин
  • Добар извор на влакна
  • Низок процент на шекери

Препорачана употреба: Земете 1 бар дневно. Не ја надминувајте дневната препорачана доза.

Нутривни вредности во 65gr.:

Eнергетска вредност-264Kcal,

Mасти-1,1gr,

Заситени масти-6,9gr,

Јаглехидрати-18,1gr,

Шеќери-0,9gr,

Влакна 5,5gr,

Протеин-20,2gr,

Сол-0,08gr

Состав: Amix TM MilkPro® протеински мешавина 34,8% (изолиран и концентриран млечен протеин, изолиран CFM® протеин од сурутка и концентрат /од млеко/); малтитол сируп, полнење: полидекстроза; темно чоколадо со засладувач (засладувач: малтитол, какао маса, какао путер, какао во прав, емулгатори: соја лецитин и Е476); растителни масти (палмово масло и шеа масло); навлажнувач: глицерол; бадеми печени 5,8  %,;емулгатор: соја лецитин, регулатор на киселост: лимонска киселина; арома, натриум хлорид; антиоксиданс: мешан токоферол Д, засладувач: сукралоза.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, јаткасто овошје и кикирики. Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте се подалеку од деца. Да се чува на температура не повисока од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева  светлина. Производителот не е одговорен за било каква штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

 

 

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla Almond

Main Menu