Argi POWDER Kyowa® Quality 300 gr

1,190 ден

Нема на залиха

Без вкус
100 дози
300 g нето тежина

Катеорија:

Yamamoto® Nutrition Аrginine POWDER е додаток во исхраната наменет за зголемена потреба на Л-аргинин, посебно за спортисти кои практикуваат интензивни физички активности. Производот е 100% аргинин хидрохлорид, од брендот KyowaQuality®, гаранција за квалитет.

Нутритивни информации

Дневна доза: 1 мерица (3 g)

Архинин хидрохлорид 3 g

СОСТОЈКИ: Аргинин хидрохлорид (KyowaQuality®)*.

Употреба: Додадете 1 лажичка (3g) во 200-300 ml вода и земајте еднаш дневно пред тренинг, пред спиење и на празен стомак или наутро за време на појадокот.

Предупредување: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Main Menu

Argi POWDER Kyowa® Quality 300 gr

1,190 ден