Arginine Ornithine Lysine 100 caps

990 ден

Нема на залиха

  • Амино киселини за произведување на хормон за раст.
  • Го зајакнува метаболизмот.
  • Топи масти.
Категории: ,

Не дозволувајте возраста, стресот или болестите да ја намалат способноста на вашето тело да го произведува хормонот за раст – користете Аргинин Орнитин Лизин! Додаток кој е специјално дизајниран да го стимулира производството и лачењето на овој хормон, кој ќе помогне да се одржи вашето тело здраво и младо.Аминокиселините како што се Л-Аргинин и Л-Лизин го стимулираат производството на хормон за раст и Л-Орнитинот го подобрува ефектот што не можете да го пропуштите! Приемот на Л-орнитин го подобрува формата на телото, го забрзува топењето на мастите и го зајакнува имунитетот, додека Л-лизинот придонесува за обновување на коските и сврзното ткиво, како и намалување на заморот.
Грижете се за вашето здравје со Аргинин Орнитин Лизин!

Упатство: во денови со тренинг: земете 1 порција (3 капсули) веднаш по вежбање или пред спиење. Денови без тренинг: земете една порција (3 капсули) пред спиење.

Нутритивни факти : Во сервирање
Енергетска вредност 44,5 kJ (10,4 kcal) Масти < 0.1 g -од кои заситени масни киселини < 0.1 g Јаглехидрати < 0.1 g – од кои шеќер < 0.1 g Влакна < 0.1 g Протеин 2,0 g Сол < 0.1 g
Амино киселини
Л-Орнитин хидрохлорид, 963 мг
– Л-орнитин, 750 мг
Л-лизин хидрохлорид, 939 мг
– Лизин, 750 мг
Л-аргинин, 810 мг

Состојки: Л-орнитин, Л-лизин, Л-аргинин, желатин (капсула), ослободувачки агенс (магнезиумски соли на масни киселини).

Main Menu

Arginine Ornithine Lysine 100 caps

990 ден