ASHWAGANDHA 800 60 caps

590 ден

На залиха

ASHWAGANDHA ROOT EXTRACT

  • 9% со анолиди
  • Препорачано за атлети изложени на висок стрес

ASHWAGANDHA 800 (додаток во исхраната) содржи екстракт од ашваганда (Withania somnifera) со висока концентрација на витанолиди – 12 mg витанолиди во една капсула. ASHWAGANDHA 800 се препорачува за спортисти кои следат напорен тренинг режим и се изложени на ефектите од стресот.

СОСТОЈКИ:
Екстракт од Ashwagandha [цело растение] (Withania somnifera) [1.5% со анолиди] (71,3%); капсула школка (желатин, бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид); анти-стврднување агент – магнезиум соли на масни киселини.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА:
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете го производот како замена за разновидна исхрана. Децата, трудниците или доилките не смеат да го земаат производот. Различна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, овес, јајца, кикирики и ореви.

СКЛАДИРАЊЕ:
Чувајте го пакувањето цврсто затворено на суво место, на температура од 15-25 ° C. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

Препорачана употреба:

Земете едно сервирање – 1 каспула со 250 мл вода. Препорачано е 1 сервирање дневно, по можност со оброк.

NUTRITION INFORMATION
QUANTITY OF PRODUCT in 1 cap
ACTIVE INGREDIENTS
ASHWAGANDHA ROOT EXTRACT (WITHANIA SOMNIFERA) [1,5% WITHANOLIDES] 800,00 MG
OF WHICH WITHANOLIDES 12,00 MG

 

 

Main Menu

ASHWAGANDHA 800 60 caps