fbpx

BCAA 20:1:1+ Xplode Powder 200g

890 ден

На залиха

Дури 4,5 g на BCAA на 5 g. Сооднос со леуцин 20: 1: 1. Збогатен со l-цитрулин.

Xplode е линија на додатоци кои се базираат само на апсолутно иновативни производи, наменети за луѓе со бескомпромисни очекувања. Единствениот состав на овие додатоци е резултат на напорите на научниците од лабораториите Олимп.
Иновативната композиција на секој производ во линијата Xplode се базира на најефикасните и фармацевтски чисти активни супстанции со докажано и документирано, безбедно дејство.

Xplode е производна линија со одлична растворливост и сензационални, интензивно овошни и ароматични вкусови, кои можете да ги компонирате и комбинирате онака како што сакате. Употребата на максимална микронизација на прашкасти форми е компонента на совршена сварливост на активните супстанции во секој производ во рамките на оваа единствена линија.

5000 мг од највисок квалитет БЦАА по порција, збогатен со висока доза, 1000 мг на Л-цитрулин и магнезиум, натриум, цинк и витамин B6.

БЦАА амино киселините се основни состојки на мускулите, кои што надоместуваат речиси 40% од нивната сува маса! BCAA Xplode® се незаменливи анаболични градливи материи кои ќе ви помогнат да изградите мускули цврсти како камен. Слободните форми на БЦАА амино киселините веднаш се апсорбираат во крвниот систем бидејќи не мора да го поминуваат дигестивниот процес, за разлика од протеините од храната. Поради тоа, веднаш по консумирањето тие одат таму каде што се најпотребни – мускулното ткиво. БЦАА во мускулите ги засилуваат анаболичните процеси, ја забрзуваат синтезата на протеините и помагаат во брза регенерација по вежбањето и градење на чиста мускулна маса.

Составот на BCAA Xplode 20: 1: 1 е дополнет со соодветна количина на Л-цитрулин, кој заедно со амино киселините со разгранети странични синџири, го дава ефектот на ОДЛИЧНА МУСКУЛНА НАПУМПАНОСТ. Ја подобрува васкуларноста, покажува целосно “ожичување” и обезбедува мотивација и сила за понапорен тренинг.

Високата доза ќе ги задоволи дури и најсложените клиенти и ќе ви заштеди време и пари.
Покрај тоа, ние се разликуваме со комбинација на минерали кои се хармонизираат едни со други и витамин Б6 за да се направи BCAA Xplode 20:1:1 комплетен додаток кој ги задоволува барањата на сите наши клиенти.

Магнезиумот и витаминот Б6 се одговорни за правилно функционирање на нервниот систем, го намалуваат заморот и помагаат да се одржат соодветни психолошки функции, како и помош при одржување на соодветен енергетски метаболизам. Покрај тоа, научни студии докажуваат дека магнезиумот помага во соодветно функционирање на протеинските синтези на мускулите и соодветна синтеза на протеини. Натриумот го олеснува складирањето на гликоген и апсорпцијата на амино киселини, а исто така ја подобрува чувствителноста на мускулите на инсулин.
Цинкот е од клучно значење за правилното функционирање на имунолошкиот систем, исто така влијае на користа на концентрацијата на тестостерон. Цинкот е од суштинско значење за синтеза на протеини и метаболизам на макронутриенти, како и за одржување на соодветна хомеостаза на киселинска база. Покрај тоа, тој придонесува за одржување на метаболизмот на масни киселини.

Main Menu