BCAA 2:1:1 300gr.

990 ден

Clear
SKU: N/A Категории: ,

Нашиот BCAA во прав е додаток на храна богат со протеини со одличен вкус. Го дизајниравме со оптимална рамнотежа на леуцин, изолеуцин и валин во сооднос 2:1:1 за да ги подобриме процесите на вежбање. Нашите мускули користат BCAA за време на вежбањето. Поради оваа причина, дополнувањето на нашата млечна исхрана со нашиот производ помага на неколку начини. Тоа помага да се зголеми мускулниот раст со активирање на патеката во телото што ја стимулира синтезата на протеини. Исто така, ја намалува непријатноста во мускулите после тренинг со намалување на разградувањето на протеините за време на вежбањето и нивото на креатин киназа, што е знак за оштетување на мускулите. Нашиот BCAA гарантира дека разградувањето на протеините е помало од синтезата на мускулните протеини, што резултира со намалено оштетување на мускулите. Понатаму, BCAA може да им користи на оние со цироза на црниот дроб. Во тој случај, ако сакате да изградите мускулна маса, да ја минимизирате непријатноста по вежбањето и да избегнете оштетување и губење на мускулите, набавете го нашиот висококвалитетен производ и добијте добра зделка.

Нашето пакување од 300 g нуди 30 порции, од кои секоја тежи 10 g. Една порција BCAA (1 мерица) содржи 4 грама BCAA амино киселини со разгранет ланец (L-леуцин, L-изолеуцин и L-валин) во сооднос 2:1:1, одговорни за градење и обновување на чистата мускулна маса. . Покрај тоа, содржи 1,8 грама Л-глутамин, кој ги поттикнува клетките, го подобрува имунолошкиот одговор и помага во подобрување на закрепнувањето. Ние користиме црвена репка и лимонска киселина како бои за храна и сукралоза и ацесулфам К како засладувачи.

Препорачана употреба: Препорачуваме да земате 1 порција (10 g) 1-2 пати на ден. За најдобри резултати, консумирајте една порција наутро и уште 45 минути пред тренинг за да му овозможите на телото да ги апсорбира и пренасочи амино киселините кон мускулите. Нашиот BCAA може да се земе со вашиот омилен пијалок со темелно мешање.

Предупредување: BCAA НЕ СМЕЕ да се јаде во случај на алергија (преосетливост) на состојките на кој било производ. Бремените мајки и мајките кои дојат секогаш треба да се консултираат со лекар пред да го користат овој или кој било друг додаток во исхраната.

Складирање: Да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина. Се чува вон дофат на деца.

Дополнителни информации

Вкус

Blueberry lemon, Fruit punch, Strawberry mango

Main Menu