BCAA JUICE ENERGY 500 GR Pink Lemonade

1,390 ден1,890 ден (-26%)

Нема на залиха

  • 6000mg BCAA по порција
  • 2000mg L глутамин по порција
  • 1000mg Citrulline Malate
  • Нема додаден шеќер
  • 100% инстант за лесно мешање
  • Најдобриот сочен вкус што некогаш сте го пробале
Катеорија:

BCAA Juice Ebergy е производ кој на лицата што се бават со интензивни физички вежби им обезбедува популарни хранливи компоненти како што се: аминокиселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин), Л-глутамин и цитрулин малат.

Состојки: Леуцин, Л-глутамин, Л-изолеуцин, Л-валин, цитрулин малат, лимонска киселина (регулатор на киселост), арома на лимон, јаболкова киселина (регулатор на киселост), концентрат од сок од цвекло (боја), ацесулфам К (засладувач), силициум диоксид (агенс против згрутчување), калциум фосфат (агенс против згрутчување), сукралоза (засладувач), арома на агенс за маскирање, стевиол гликозиди (Е960) (засладувач).

Препорачана  употреба: 1 сервирање – 10,35 g (1 рамен дозер – пакувањето вклучува дозер) се раствора во 300 ml вода и се зема еднаш дневно, пред или по тренинг.  Ви препорачуваме да го користите вага за мерење на точна количина. Консумирајте веднаш по подготовката. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна исхрана. Урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Да не се користи кај деца, бремени жени и доилки.

Main Menu

BCAA JUICE ENERGY 500 GR Pink Lemonade

1,390 ден1,890 ден (-26%)