BCAA Lean – 200 gr

790 ден

Нема на залиха

  • -есенцијални аминокиселини
  • -богат извор на влакна
  • -100% веган
  • -поддржува чиста мускулна маса и закрепнување
Категории: ,

BCAA се неопходни за секоја активна личност, бидејќи тие го поддржуваат градењето и одржувањето на мускулната маса и исто така спречуваат распаѓање на мускулите – дури и за време на диета. BCAA се апсорбираат директно во мускулите и затоа се веднаш достапни за снабдување со енергија. За време на диета, многу е важно да се создаде или да се продолжи чувството на ситост. Диететските влакна можат совршено да се справат со ова, овие компоненти на храна растителни се несварливи и можат да апсорбираат многу вода. Влакната можат да впијат вода во цревата, забавувајќи ја апсорпцијата на хранливите материи и зголемувајќи го чувството на ситост.
BCAA Lean е одлична комбинација на есенцијални аминокиселини со разгранет ланец и влакна. Основата на производот е BCAA во совршен сооднос 2:1:1, што значи дека производот е особено биорасположив. BCAA ја поддржува чистата мускулна маса и спречува распаѓање на мускулите. BCAA Lean е богат извор на влакна, кое го продолжува и зајакнува чувството на ситост и игра голема улога во слабеењето. BCAA Lean се состои од 100% растителни состојки и е совршена за вегетаријанска или веганска исхрана. Производот е достапен во 2 природни и освежувачки вкусови, има совршена растворливост и многу пријатен вкус.

Упатства: Измешајте 1 мерица (5 g) со 250 ml вода, земете 1-2 порции дневно.

Нутритивни факти : Во сервирање
Енергетска вредност 17 kJ (4 kcal)
Масти 0 g
– од кои заситени масни киселини 0 g
Jаглехидрати -0,3 g
– од кои шеќер 0,2 g
Влакна 1,6 g
Протеин 2,7 g
Сол 0 g
Bcaa 3 g ,
Исолеуцин 1,4 g
Леуцин 0,8 g
Валин 0,8 g

Состојки: Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин, инулин, регулатори на киселост (лимонска киселина, јаболкова киселина), вкусови, засладувачи (ацесулфам-К, сукралоза), емулгатор (лецитин од сончоглед), агенс за боење (бета каротен ).

Дополнителни информации

Вкус:

Јагода киви I Ананас кокос

Main Menu

790 ден