fbpx

BCAA Xplode Energy 500g

1,560 ден1,950 ден (-20%)

Нема на залиха

4000mg на BCAA и 150 mg кофеин во секој дел. Одлична растворливост, брзина на апсорпција и одличен вкус. Го намалува чувството на замор. BCAA Xplode Energy – BCAA XplodeEnergy е производ на аминокиселини kој е направен за издржливиспортисти .BCAA Xplod

Состојки: 60,6% разгранетиот синџир на амино киселини БЦАА (30,3% L-леуцин, 15,15% L-валин, 15,15% L-изолеуцин), 15,15% бета-аланин, регулатор на киселост – лимонска киселина; ароми, бои – E 150д (за вкус на експлозивна кола), 2,3% кофеин, засладувачи – циклами (З), ацесулфам К, сукралоза; емулгатор – лецитини (од соја); 0,026% пиридоксин хидрохлорид – вит. Б6, згуснувач – гума арапска; бои: каротини (A), кармини (Б), рибофлавини (Ц), E 150ц (Д), E 150д (Е), E 133 (Ф), патент сина В (Г), индиго кармин (Х), хлорофили и хлорофилини (И), куркумин (Ј), антоцијани (K), екстракт од пиперка (Л), бетанин (M), јаглерод од растително потекло (Н). (A) – (З) – Во зависност од вкусот на производот за состојките што се користат, видете ги симболите (A-З) до датумот за минимална издржливост (најдобро пред).
Начин на употреба: Како додаток во исхрана земете 1 порција дневно пред јадење или тренинг. Додадете 1 дел (6,6 гр прав = 1 мерица) до 250 мл вода. Конзумирајте го веднаш по подготовката.
Предупредување: Производот содржи кофеин. Не се препорачува за деца, бремени жени или доилки (содржина на кофеин: 150 мг / 1 порција). Производот не е погоден за адолесценти. Производот не треба да се консумира во периоди на доење, планови за бременост, ако страдате од кардиоваскуларни болести или сте преосетливи на било која од состојките на производот. Не надминувајте поголем дневен од 400 мг кофеин од кој било извор или повеќе од 200 мг кофеин во една доза. Не консумирајте други производи кои содржат кофеин (на пример, други видови додатоци во исхраната, кафе). Не го мешајте со алкохол. Не го конзумирајте пред да си легнете или во време на часовите пред спиење. Нетреба да го користат овој додаток во исхрана особи кои имаат предиспозиција да страдаат од парестезии.
Да не се надминува дневната препорачана доза. Додатоците во исхраната нетреба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана и здрав начин на живот. Да се чува подалеку од дофат на помали деца. Може да дојде до седементација која не влијае на ефектот и квалитетот на производот.

Main Menu