Blade Whey 2270gr.

2,890 ден3,480 ден (-17%)

  • 76%  протеински концентрат од сурутка
  • 11%  протеински изолат од сурутка
  • 21g протеин и 4500mg BCAA во секоја порција
  • Лесно мешање
  • Одличен вкус
Clear
SKU: N/A Катеорија:

Blade Whey 100%  чист протеин од сурутка со висока биолошка вредност, кој ги користи само највисоки извори на макронутриенти. Оваа иновативна формула е направена од најдобрите микрофилтрирани протеински концентрат и изолат од сурутка кои овозможуваат оптимално хранење и одржување на мускулите. Секоја порција BLADE WHEY содржи 21 грам протеини и 4,5 грама BCAA, неопходни за секој што сака да поддржи квалитетен раст на мускулната маса.

Препорачана употреба: Измешајте 1 мерица (30g) во 250ml вода. Може да се зема во кое било време, пред или после тренинг, дење или ноќе.

 

 

Additional information

Вкус

Chocolate, Coconut Ice Cream, Chocolate Coconut, Chocolate Peanut Butter, Banana Split, Cookies and Cream, Strawberry, Vanilla

Main Menu

2,890 ден3,480 ден (-17%)

Додади во кошничка