Blade Whey 30gr.

60 ден

Нема на залиха

  • 76%  протеински концентрат од сурутка
  • 11%  протеински изолат од сурутка
  • 21g протеин и 4500mg BCAA во секоја порција
  • Лесно мешање
  • Одличен вкус
Катеорија:

Blade Whey 100%  чист протеин од сурутка со висока биолошка вредност, кој ги користи само највисоки извори на макронутриенти. Оваа иновативна формула е направена од најдобрите микрофилтрирани протеински концентрат и изолат од сурутка кои овозможуваат оптимално хранење и одржување на мускулите. Секоја порција BLADE WHEY содржи 21 грам протеини и 4,5 грама BCAA, неопходни за секој што сака да поддржи квалитетен раст на мускулната маса.

Препорачана употреба: Измешајте 1 мерица (30g) во 250ml вода. Може да се зема во кое било време, пред или после тренинг, дење или ноќе.

 

 

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate, Vanilla

Main Menu

60 ден