BLUEBERRY AND RASPBERRY JAM 375 gr.

350 ден

Нема на залиха

Без додаден шеќер

75% бобинки

375гр

Катеорија:

Состојки: Овошје (55% малина, 20% боровинки), вода, засладувачи (еритритол, стевиол гликоциди), агенси за згуснување (овошен пектин, гума за џвакање), концентрат на сок од лимон, конзерванс (калиум сорбат). Нема додадени шеќери. Содржи природни шеќери.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија 85 kJ / 44 kcal

Маснотии 0,5гр од кои заситени 0g

Јаглехидрати 20гр од кои шеќери 4,8гр од кои полиоли 12г

Протеини 0,6g

Сол 0,08гр

Main Menu

BLUEBERRY AND RASPBERRY JAM 375 gr.

350 ден