Boogieman – 300 g – Tropical

1,550 ден1,790 ден (-13%)

На залиха

  • HELLISHLY STRONG PRE-WORKOUT SUPPLEMENTATION
  • CONTAINS MAGNESIUM, WHICH HELPS IN THE PROPER FUNCTIONING OF THE MUSCLES
  • TO BE USED BEFORE THE MOST DEMANDING TRAINING AND COMPETITIONS
Катеорија:

BOOGIEMAN. Додаток во исхраната. Со засладувач. Содржи кофеин. Не се препорачува за деца или бремени жени (50 mg дневна доза – 3,3 g). Со тропски вкус. BOOGIEMAN е наменет за професионални спортисти. Препорачаната дневна доза е 3,3 g (1/2 дозер).

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: Растворите една порција од производот 3,3 g (1/2 дозер) во 300 ml вода во шејкер. Земете 30 минути пред вежбање. Ве молиме запомнете: Не земајте пред спиење!

СОСТОЈКИ: цитрулин малат (25%); бета-аланин (24%); Л-аргинин алфа-кетоглутарат (15%); таурин; Л-тирозин; средство против згрутчување – силициум диоксид; ароми; малтодекстрин; безводен кофеин; алфа-липоична киселина; екстракт од корејски женшен [корен] (Panax Ginseng) [10% женсенозиди]; згуснувач – целулозна гума; екстракт од златен корен [корен] (Rhodiola Rosea) [3% росавини]; засладувачи – сукралоза, натриум цикламат, натриум сахаринат; ниацин (никотинамид); тиамин (тиамин хидрохлорид); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); витамин Б12 (5’-деоксиаденозилкобаламин).

Активни состојки
Количество во 3,3 g**
Бета-Аланин 800,00 mg
Цитрулин Малат 833,33 mg
  од кои Л-цитрулин 466,67 mg
Л-аргинин алфакетоглутарат (ААКГ) 500,00 mg
  од кои Л-аргинин 325,00 mg
Таурин 333,33 mg
Л-тирозин 250,00 mg
Безводен кофеин 50,00 mg
Алфа-липоична киселина (АЛА) 33,33 mg
Екстракт од корејски женшен [корен] (Panax Ginseng) [10% женсенозиди] 25,00 mg
  од кои гинсенозиди 2,50 mg
Екстракт од златен корен [корен] (Rhodiola Rosea) [3% росавини] 16,67 mg
  од кои росавини 0,50 mg
Ниацин 8,33 mg (52%*)
Тиамин 6,67 mg (606%*)
Витамин Б6 1,67 mg (119%*)
Витамин Б12 3,00 μg (120%*)

 

*% од препорачан дневен внес. **Дневна доза од производот.

Main Menu

Boogieman – 300 g – Tropical

1,550 ден1,790 ден (-13%)

Додади во кошничка