BSN NO-XPLODE 650 gr | Red Rush

3,090 ден

Нема на залиха

Катеорија:

Оригиналниот pre-workout штотуку стана подобар.

200 mg кофеин, 3,2 g бета-аланин и екстремен фокус. Подгответе се да кревате тегови подолго и да вежбате потешко. BSN® повторно го лансираше N.O.-XPLODE®, првиот комплетен pre-workout кој за прв пат се појави во 2004 година и оттогаш им помага на спортистите да ги пробијат бариерите. Сега со повеќе енергија, повеќе фокус и неверојатен вкус.

Како N.O.-XPLODE® ќе го подобри мојот тренинг?
За да постигнете најефективен тренинг, задолжителна е и менталната и физичката енергија. Потребен е фокус за да се искористи оваа енергија и да се поттикне силна врска помеѓу умот и мускулите. Оваа врска помеѓу умот и мускулите ќе ви помогне да ги надмине претходните граници. Во BSN® знаеме дека додатокот пред вежбање треба да ги поддржува сите овие придобивки. Дизајниравме N.O.-XPLODE®, нашиот комплетен pre-workout, за да помогне да се испорача зголемена енергија и издржливост, да се поддржи менталниот фокус и мускулната сила и да се обезбеди втор на друг интензитет за да им помогне на спортистите од сите нивоа да ги максимизираат перформансите на вежбањето.

Напредна технологија на состојки
BSN® го подобри N.O.-XPLODE® за да ја обезбеди формулата што ви е потребна за да го подигнете вашиот тренинг на нови нивоа.

Експлозивна енергија
Сега со 200 mg кофеин, N.O.-XPLODE® ќе ви ја даде енергијата и фокусот потребни за да ви помогне да ја максимизирате секоја минута од тренингот.

Подобрена издржливост
Без разлика дали вежбате со тегови во теретана или надвор на терен, мешавината Endura Shot, сега со 3,2 g бета-аланин, ќе ви помогне да ги надминете вашите претходните граници.

Максимални перформанси
Мускулната сила, моќта и издржливоста се поддржани од цитрулинот во телото. Новиот BSN N.O.-XPLODE содржи 6,0 g цитрулин.

Употреба: Измешајте 13 g со 200 ml ладна вода и консумирајте еднаш дневно.

Нутритивна вредност во доза (13гр):
Витамин Ц 80 mg (100%)
Ниацин 32 mg (200%)
Цинк 10 mg (101%)
Цитрулин 6 гр
Бета-аланин 3,2 g
Кофеин 200 mg
Rhodiola rosea L. 200 mg
Холин битартрат 50 mg
Panax notoginseng 50 mg
Биофлавоноиди од грејпфрут 50 mg
Пиперин 5 mg

Состав: L-цитрулин, бета-аланин, киселини (L (+) – винска киселина, лимонска киселина), средства против стврднување (силициум диоксид, калциум силикат), ароми, кофеин, L-аскорбинска киселина, Rhodiola rosea екстракт од корен (Rhodiola rosea), инулин, бои (куркумин), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), холин битартрат, екстракт од корен од Panax Notoginseng, екстракт од биофлаваноид од грејпфрут (Citrus Paradisi, овошје), никотинамид, цинк оксид, екстракт од црн пипер (Piper Нигрум).

Може да содржи: млеко, глутен, јајца, соја, јаткасти плодови и кикиритки.

 

 

 

Main Menu

BSN NO-XPLODE 650 gr | Red Rush

3,090 ден