ChelaZone® IronChel®- 30 капсули

260 ден

Нема на залиха

Железото придонесува за:
» Нормална когнитивна функција
» Нормален метаболизам кој дава енергија
» Нормално формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин
» Нормален транспорт на кислород во телото
» Нормалната функција на имунолошкиот систем
» Намалување на заморот
» Има улога во процесот на поделба на клетките

IronChel® е додаток во исхраната со најдобра и најлесно апсорбирачка форма на железо( ChelaZone® ).

Минералите хелати ChelaZone® се природна форма на минерали за човечкото тело. Тие се апсорбираат многу лесно и брзо, имаат позитивно влијание врз целокупната употребливост на минералот, а особено врз неговата ефикасност.

Препорачана доза: Земете 1-2 капсули дневно со оброк. Пијте многу вода.

Нутритивни вредности во 1 капсула: Железо ( од chelaZone® железен бисглицинат хелат) 20 мг. (142 %*) *дневна препорачана доза

Состојки: Агент против згрутчување: микрокристална целулоза; chelaZone® железен бисглицинат хелат, капсула од зеленчук Vcaps® Plus (хипромелоза, боја: титаниум диоксид); агенси протиц згрутчување: растителен магнезиум стеарат и силициум диоксид.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на овој додаток во исхраната консултирајте се со вашиот лекар. Да се чува на температура не повисока од 25 ° C на ладно и суво место далеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна диета. Производителот не одговара за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Main Menu

ChelaZone® IronChel®- 30 капсули

260 ден