ChelaZone® MultiChel® Ca+Mg+Zn -90 капсули

790 ден

На залиха

» Хелатска форма на минерали со многу висока биорасположивост и апсорпција.
» За нормален метаболизам што дава енергија, нормална мускулна функција, добри коски, заби, нокти, кожа.
» За вашиот имунолошки систем.

MultiChel® Ca + Mg + Zn е додаток во исхраната со најдобра и најлесно апсорбирачка форма на калциум, магнезиум и цинк во хелатна форма ChelaZone® во капсула со зеленчук V-Caps® Plus.

Минералите хелати ChelaZone® се природна форма на минерали за човечкото тело. Тие се апсорбираат многу лесно и брзо, имаат позитивно влијание врз целокупната употребливост на минералот, а особено врз неговата ефикасност.

Препорачана доза: Земете 3 капсули дневно со оброк. Пијте многу вода.

Нутритивни вредности во 3 капсули:

Калциум (ChelaZone® калциум бисглицинат хелат) 260 mg (32,5 %*)

Магнезиум (ChelaZone® магнезиум бисглицинат хелат) 160 mg (42 %*)

Цинк (ChelaZone® цинк биглицилин хелат) 15 mg (150 %*)

*дневна препорачана доза

Состојки: ChelaZone® калциум бисглицинат хелат, ChelaZone® магнезиум бисглицинат хелат, растителна капсула Vcaps® Plus (хипромелоза, боја: титаниум диоксид); агенс протиц згрутчување: микрокристална целулоза; ChelaZone® цинк биглицилин хелат, агенс протиц згрутчување: растителен магнезиум стеарат и силициум диоксид;

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на овој додаток во исхраната консултирајте се со вашиот лекар. Да се чува на температура не повисока од 25 ° C на ладно и суво место далеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна диета. Производителот не одговара за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Main Menu

ChelaZone® MultiChel® Ca+Mg+Zn -90 капсули