Chocolate and Hazelnut Bar 35gr

90 ден

Нема на залиха

  • Без додадени шеќери
  • Без палмино масло
  • Неверојатно добар вкус

Состав: млечна чоколада со засладувач 25,7% (засладувач (малтитол), какапутер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор (сојлецитин), ароми), растворливи пченкарни влакна, млечни протеини, навлажнувач (глицерол), засладувач (малтитол, стевиол). гликозиди), обезмастено млеко во прав, млечни протеини остри (млечни протеини, оризово брашно, емулгатор (соја лецитин)), масло од соја, какао маса, какао путер, полномасно млеко во прав, лешници 1,7%, емулгатор (лецитин, соја лецитин) , вкусови, сол. Може да содржи траги од јајца, глутен, сусам, кикирики и други јаткасти плодови. Содржи природни шеќери.

Нутритивна вредност во 100 g: енергија 1662kj/399kcal; масти 20.5 g – од кои заситени 10,1 g; јаглехидрати 42,9 g – од кои шеќери 8.8 g; – од кои полиоли 28.3g ; влакна 9g; протеини 17,7 g; сол 0.58g.

Чувајте затворено, на суво, темно место. Рок на употреба: означено на пакувањето

 

Main Menu

Chocolate and Hazelnut Bar 35gr

90 ден