Clear Whey Hydrolyzate 500gr.

1,390 ден

Нема на залиха

» лесно мешање и освежителен вкус
» без маснотии – без аспартам/ацесулфам – без млечен вкус
» ниска содржина на шеќер
» протеинот придонесува за раст на мускулната маса
» протеинот придонесува за одржување на мускулната маса

Категории: , ,

Amix™ Clear Whey Hydrolyzate е висококвалитетен кристално чист хидролизиран протеин од сурутка во високо концентрирана форма за да обезбеди максимална функционалност со интересен профил на аминокиселини. Овој висококвалитетен производ е транспарентен, лесно се раствора и со чист, освежителен вкус. Без млечен вкус.

Препорачана употреба: Измешајте 1 дозер (25 g) со 250 ml ладна вода. Користете блендер или рачен шејкер и мешајте 30 секунди. Земете 1-3 сервирања дневно, меѓу оброци, во зависност од Вашата потреба за протеини. Производот вклучува дозер кој може да се спушти на дното на садот за време на транспорт.

Вкус – Blue Raspberry 

Нутритивни факти : во 25 g Во 100 g:

Енергетска вредност 366 kJ / 87 kcal 1 464 kJ / 350 kcal;

Вкупно масти 0,1 g 0,5 g;

Заситени масти 0,05 g 0,2 g;

Вкупно јаглехидрати 0,7 g 2,7 g;

Шеќери 0,2 g 1 g;

Влакна 0 g 0 g ;

Протеин 22 g 86 g;

Сол 0,02 g 0,08 g.

Состав: хидролизиран протеин од сурутка, арома, агенс против пена: полидиметилсилоксан, силициум диоксид; засладувач: сукралоза; бои: антоцијани, бакар комплекс од соли на
натриум хлорофилин.

Вкус – Kiwi Melon

Нутритивни факти : во 25 g Во 100 g:

Енергетска вредност 366 kJ / 87 kcal 1 464 kJ / 350 kcal ;

Вкупно масти 0,1 g 0,5 g ;

Заситени масти 0,05 g 0,2 g ;

Вкупно јаглехидрати 0,7 g 2,7 g ;

Шеќери 0,2 g 1 g ;

Влакна 0 g 0 g ;

Протеин 22 g 86 g ;

Сол 0,02 g 0,08 g.

Состав: хидролизиран протеин од сурутка, арома, агенс против пена: полидиметилсилоксан, силициум диоксид; засладувач: сукралоза; бои: хлорофилин бакар комплекс од соли на натриум, бета каротен.

Предупредување за алергени: може да содржи траги од јајца, глутен, соја, школки, јаткасти плодови и кикирики. Внимание: Не го користете производот доколку сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Чувајте на температура до 25 о С, на разладено, суво  место, подалеку од сончева светлина. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Производителот не одговара за штети предизвикани од несоодветна употреба или складирање. Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

Дополнителни информации

Вкус

Blue Raspberry, Kiwi Melon

Main Menu

Clear Whey Hydrolyzate 500gr.

1,390 ден